Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Digitální továrna 2.0: Chytrý produkt v druhé vlně nového průmyslu

Na brněnském výstavišti začala konference věnovaná tématům Druhá vlnu Průmyslu 4.0 a digitalizace. Navazuje na letošní speciální část mezinárodního strojírenského veletrhu, interaktivní Digitální továrnu 2.0. Ta je reálnou ukázkou dynamiky vývoje v oblasti digitalizace. Ve čtyřech blocích se představí 15 klíčových „hráčů“ Průmyslu 4.0. Ukážou, jak propojit jedinečné segmenty.

Konference Digitální továrna 2.0 – Česko jako průmyslová velmoc? otevřela otázku, jak malé a střední české firmy mohou načerpat znalosti a plně se zapojit do průmyslu 4.0. „Řečníci představí, jak bude vypadat průmysl za pět až deset let a co to znamená pro českou ekonomiku z hlediska inovací. Také bude řeč o určitém referenčním rámci digitalizace,“ řekl Zdeněk Havelka (snímek nahoře), jednatel 33A+ a autor konceptu Digitální továrny 2.0.

Co se světového povědomí této problematiky týče, Česká republika nezůstává pozadu. „Připravujeme se na budoucnost s novými hráči, které jsme představili jako digitální ekonomiku a projekt Czech Republic: Country For The Future,“ řekl Jiří Holoubek (na druhém snímku shora). Digitální Česko se však začalo probírat k životu už před pěti lety. „První vlnu už máme za sebou. Všichni se v ní tak nějak pohybujeme a máme o ní povědomí. Avšak teď přichází druhá vlna a je třeba posílit konkurenceschopnost českého průmyslu,“ zdůrazňuje Holoubek.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše