Mezinárodní strojírenský veletrh

Digitální továrna 2.0 přichází. Představte svá řešení na MSV 2019!

Digitální stezka provede návštěvníky fenomény Průmyslu 4.0, v pavilonu A1 se otevře speciální akční vzdělávací pódium a mezinárodní konference prodiskutuje budoucnost českého průmyslu v digitálním věku. Hlavní téma MSV 2019 – Digitální továrna 2.0 – je otevřené všem, kdo k němu mají co říci.

Průmysl budoucnosti řídí umělá inteligence. Komunikační toky nejen mezi jednotlivými stroji, ale i propojení s logistikou a obchodem běží automaticky. Člověk tyto procesy pouze koriguje a díky komplexní digitalizaci vše funguje rychleji a efektivněji. Výrobky jsou kvalitnější a rychleji vstupují na trh, kde už na ně může čekat konkrétní zákazník, protože digitální továrna umožňuje důslednou customizaci. Nákladnější fáze technické přípravy s řadou zkoušek a simulací ve virtuální realitě se firmě bohatě vrátí v následujících fázích výroby a prodeje. Automobilový a letecký průmysl už vědí, že se takový postup vyplatí, a digitální továrny se tam stávají realitou. MSV 2019 ukáže, jak daleko jsou ve využití těchto metod další průmyslová odvětví.

V pavilonu A1 se vydáme na Digitální stezku

Zvýšený zájem o prezentaci tématu Průmysl 4.0 evidujeme již několik posledních ročníků, kdy se informace o digitalizaci výrobních procesů začala objevovat na čím dál větším počtu stánků. V souladu s celosvětovým trendem jsme tedy logicky přistoupili k většímu zdůraznění tématu digitální továrny v rámci veletrhu,“ vysvětluje ředitel MSV Michalis Busios volbu hlavního tématu letošního ročníku, kterým je Digitální továrna 2.0. „Prezentace tématu bude probíhat ve dvou rovinách. První z nich je prezentace na stávajících stáncích vystavovatelů v jednotlivých oborových halách a druhou rovinou je ucelená prezentace této problematiky formou samostatné expozice s názvem Digitální továrna 2.0. Celou expozici naleznou návštěvníci v hale A1 a věřím, že bude atraktivním prvkem veletrhu,“ říká Michalis Busios.

Expozice Digitální továrna 2.0 bude koncentrovat informace a řešení zaměřená na digitální budoucnost. Představí se zde řešení založená na hluboké digitální transformaci a umělé inteligenci směřující k vyšší efektivitě a kvalitě produkce. V expozici bude fyzický prostor s exponáty propojen digitálním prostorem, ve kterém se bude odehrávat část aktivit. Prostřednictvím tematických ostrůvků vznikne i tzv. Digitální stezka, která návštěvníka provede na základě specifického zájmu konkrétními fenomény, jako jsou umělá inteligence, blockchain, inteligentní robotika a mechatronika, elektromobilita, kryptobezpečnost nebo nové formy vzdělávání. Digitální stezka ukáže také možné varianty dalšího vývoje.

Kyberudálosti a mezinárodní konference

Součástí expozice Digitální továrna 2.0 v pavilonu A1 bude akční pódium určené pro Kyberudálosti – přednášky, prezentace, kulaté stoly a diskuse, které budou vysílány internetovou televizí. Dalším klíčovým místem projektu Digitální továrna 2.0 bude sál E4 v pavilonu E, kde se ve středu 9. října 2019 uskuteční mezinárodní konference "Průmysl 4.0_2. vlna. Přednášející z České republiky i zahraničí budou diskutovat témata jako elektromobilita a autonomní vozidla, umělá inteligence ve firemních procesech, kyberfyzikální systémy ke zvýšení výrobní efektivity nebo blockchain a jeho využití v průmyslu.

Projekt Digitální továrna 2.0 je otevřený a zájemci se do něj mohou zapojit různými způsoby – prezentací konkrétního řešení na výstavní ploše, partnerstvím, přednáškou nebo prezentací na pódiu. Velký prostor se nabízí pro prezentaci start-upů.

Ukažte, že jste připraveni na revoluci průmyslové výroby a máte firmám co nabídnout! Uzávěrka přihlášek do expozice Digitální továrna 2.0 je 15. července. Podrobné informace o možnostech zapojení najdete zde.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše