Mezinárodní strojírenský veletrh

Francouzská firma SERAPID se zajímá o český trh, v premiéře se představuje na MSV

Společnost SERAPID z francouzské Normandie se pohybuje v oblasti manipulace pětačtyřicet let. Specializuje se na zvedání a přenášení břemen od několika kilogramů do několika set tun, a to horizontálním i vertikálním směrem, přičemž využívá speciální technologii pevných řetězů RCT (Rigid Chain Technology). Díky konstrukci mechanických prvků dokáže být řetěz flexibilní, ohebný a stejně tak pevný jako ocelová tyč.

Tento způsob představuje alternativu k tradičním mechanickým a hydraulickým zvedacím systémům. V různých podobách jej využívají zákazníci nejen ve Francii, ale především v zahraničí, neboť společnost SERAPID se významně orientuje na vývoz (80 %).

Firma se 130 zaměstnanci má v rámci celé skupiny obrat 27 milionů Euro. Vyrábí v závodech ve Francii a ve Spojených státech, pobočky má ve Velké Británii, Německu, USA a Singapuru, obchodní zástupci působí také v Itálii, Mexiku, Číně a Brazílii.

„Protože máme pobočku v Německu, rozhodli jsme se rozšířit naše aktivity i do sousedních zemí. Náš obchodní zástupce Hervé Brebion se zúčastnil loňského strojírenského veletrhu v Brně jako návštěvník a letos tu poprvé máme vlastní stánek, neboť zde vidíme potenciál. Cílíme především na české zákazníky z různých průmyslových odvětví, zjišťujeme jejich potřeby a možnosti,“ říká Sabrina Fell, manažerka pro PR a komunikaci.

Z brněnského výstavního areálu si odnesli zástupci francouzské firmy ještě jeden pozitivní moment. „Na MSV jsem se potkal s některými našimi zákazníky, které znám jen z korespondence nebo telefonu. Takže v Brně jsme měli poprvé možnost seznámit se osobně,“ usmívá se Hervé Brebion.

Další aktuality z veletrhu