Mezinárodní strojírenský veletrh

Obrábění znovu ve velkém stylu

Měřeno počtem vystavovatelů i rozsahem obsazené plochy jsou tradičně nejsilnějším oborem MSV obráběcí a tvářecí stroje, kam patří také nástroje, řídicí systémy a další příslušenství. Ani letošní ročník nebude výjimkou a některé exponáty budou do Brna převezeny rovnou ze světové výstavy EMO v Hannoveru. Obrábění obsadí největší pavilon P, zatímco tváření je vyhrazen pavilon B. Vedle tradičních účastníků se představí i řada nových vystavovatelů, další firmy se vracejí nebo rozšiřují plochu.

Měřeno počtem vystavovatelů i rozsahem obsazené plochy jsou tradičně nejsilnějším oborem MSV obráběcí a tvářecí stroje, kam patří také nástroje, řídicí systémy a další příslušenství. Ani letošní ročník nebude výjimkou a některé exponáty budou do Brna převezeny rovnou ze světové výstavy EMO v Hannoveru. Obrábění obsadí největší pavilon P, zatímco tváření je vyhrazen pavilon B. Vedle tradičních účastníků se představí i řada nových vystavovatelů, další firmy se vracejí nebo rozšiřují plochu.

Z velkých tradičních vystavovatelů opět nebudou chybět DMG MORI, TAJMAC-ZPS, Kovosvit MAS, ABB, ALBA Precision, Renishaw, GÜHRING, Yamazaki Mazak, Carl Zeiss, GALIKA AG, SCHUNK Intec nebo Alfleth Engineering. Plochu rozšiřují mimo jiné Zimmer Group Slovensko a Technology-support. K premiérovým účastníkům MSV patří třeba společnosti Habilis Steel, Helmer Werkzeugmaschinen, OMOS, SARTORIUS Werkzeuge, VYDONA, G-FIX průmyslová lepidla a aerosoly, INDEX-Werke, LINEA nebo S.O.S Difak.

Po dvou letech bude vystavovat společnost CERATIZIT, která patří k lídrům v oboru nástroje pro obrábění. Představí nástroj FreeTurn s jedinečnou konstrukcí, která umožňuje nový způsob obrábění High Dynamic Turning (HDT) využívající rotaci frézovacího vřetena. Nástroj FreeTurn je přihlášen do soutěže o Zlatou medaili.

Jedna novinka za druhou

Zajímavých novinek bude k vidění daleko více a zastupují celé oborové spektrum. Společnost AXA CNC stroje vystaví 6osé obráběcí centrum AXA VCC 50 se sklopně-otočným stolem. Jde o další vývojový stupeň úspěšného stroje VCC 50 s výkonným vřetenem navrženým speciálně pro Power Skiving frézování ozubených kol.

Na stánku českého dovozce ITAX Precision si návštěvníci prohlédnou mj. vysoce produktivní horizontální 5osé obráběcí centrum s výměníkem palet HF3500 od německého výrobce Heller.

Firma Imexim představí nejmenší stroj z portfolia španělské značky IBARMIA využitelný pro širokou škálu aplikací. Pětiosé centrum IBARMIA ZVH45 / L1500 STAR je kratším provedením standardní verze s otočným stolem s Ø800 mm pro obrobky do 1500 kg v kombinaci s pevným stolem.

Společnost ADATE přestaví 5osé obráběcí centrum MCU-5X s novou konstrukcí, která poskytuje maximální tuhost a stabilitu s minimálními požadavky na zastavěnou plochu. Zároveň nabídne inteligentní řešení pro kompletní automatizaci v soustružení a snížení časů mezi operacemi na minimum díky automatickému zakladači.

Nového příslušníka nízkonákladových, svislých obráběcích center s dosud největším pracovním prostorem uvidíme na stánku firmy Misan. Svislé obráběcí centrum s výjimečným poměrem cena/výkon Okuma Genos M660V je určeno především pro kusovou a malosériovou výrobu prostorových dílů v nízkonákladových provozech.

Společnost Newtech vystavuje jak obráběcí stroje v pavilonu P, tak tvářecí stroje v pavilonu B. Vedle strojů si v pavilonu P zaslouží pozornost také její exponát WMS – odhrotovací robotická buňka na odstraňování otřepů po třískovém obrábění kovů. Buňka zahrnuje kromě odhrotování i odsávání a odvod třísek, umožňuje i řetězení nebo napojení dalších modulů jako měření, vážení nebo mytí.

Firma protechnik systems uvede na trh novou verzi automatizačního systému pro obráběcí centra Viceloader. Jde o 100% český výrobek, nyní se zvýšenou nosností manipulátoru a zkrácením času potřebného pro výměnu obrobků v CMC stroji. Dále vystaví novinky v oblasti upínání a v automatizačním systému Robo-Trex.

Nakoukněte do zahraničí

Novinky a zajímavé exponáty předem avizují také zahraniční firmy. Na stánku švýcarského vystavovatele Fehlmann AG Maschinenfabrik bude prezentováno nové obráběcí centrum portálové konstrukce VERSA 645 linear, pomocí kterého lze obrábět vysoce dynamicky v pěti osách a s nejvyšší přesností. Při 5osém simultánním frézování se díky přímým pohonům dosáhne nejvyšší dynamiky a tím krátkých časů obrábění.

Firma Walter Maschinenbaupřiveze do Brna stroj HELITRONIC POWER 400, který se může pochlubit obrobitelností nástrojů o délce až 520 mm a průměru do 315 mm. Na stánku bude k vidění také populární měřící zařízení HELICHECK PLUS, na němž lze měřit geometrii rotačních nástrojů o průměru od 0,1 mm do 200 mm a délce až 330 mm.

V expozici Lenzkes Spanntechnik bude prezentován nový mechanický rychloupínací systém Multi - Quick MQ 60S + MQ 100S sloužící k upínání obrobků na frézách a obráběcích centrech při těžkém obrábění, případně k upínání obrobků a forem v technologii vstřikování plastů, tváření a tlakového lití. K jeho výhodám patří dlouhá životnost díky vysoce kvalitnímu materiálu, variabilní rozsah a výška upínání i zkrácení času upínání díky jednoduché manipulaci.

Společnost Hoffmann Qualitätswerkzeuge CZ představí dílenský vozík GARANT GridLine ToolCar s centrálním zamykáním zásuvek a boční přihrádky, jehož design a funkčnost již byly odměněny cenami iF Design Award, Red Dot Award a German Design Award.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše