Alfons Mucha: Dva světy

Nabitý víkend na výstavišti. Veletrh digitálních technologií se potká s veterány a tatéry

Přes dvacet tisíc lidí by mohlo přijít o víkendu na brněnské výstaviště, kde se souběžně konají tři velké akce. Pavilon P zaplní nový veletrh digitálních technologií Datart Expo a gamingový festival, sousední pavilon Z hostí veteránistickou akci MotorTechna a v pavilonu A se v jeden okamžik pustí do práce na 170 tatérů na druhém ročníků Tattoo Grand Prix.

Úplně poprvé se na brněnském výstavišti pro veřejnost otevře veletrh Datart Expo, který pořádá jeden z největších českých řetězců s elektronikou. Na expozicích se představí víc než 80 světových výrobců elektroniky a elektra – od mobilních telefonů až po domácí spotřebiče. Své expozice budou na veletrhu mít značky Samsung, LG, Philips, Siemens či Bosch, představí se ale i výrobce stále populárnějších dronů DJI, nebo výrobci elektra Electrolux, Sony, Eta, či přední značky kávovarů Nespresso či Krups.

„Máme obrovskou radost, že budeme moci ukázat spoustu elektro novinek, jako například kávovary Philips LatteGo a Delonghi Dinamica Plus, fotoaparát bezzrcadlovku Nikon Z, telefony Samsung Galaxy A7 a Galaxy Note 9, TV s úchvatným rozlišením 8 K či JBL Partybox. Úplně nejžhavější novinkou, kterou se nám podařilo získat, pak budou mobilní telefony Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, které světová premiéra teprve čeká v příštím týdnu, tedy pár dní před naší akcí," prozrazuje Lenka Mastešová, marketingová manažerka Datartu.

Veletrh láká i na bohatý doprovodný program. V expozici výrobce elektra Candy například návštěvníci potkají kuchařskou celebritu Emanuelle Ridiho, u Valery zájemce učeše profesionální kadeřník a pár slov mohou prohodit s topmodelkou Simonou Krainovou. v zóně gamingu PlayStation Mistrovství ČR v konzolových hrách a Datart EXPO Fortnite Cup za účasti top hráčů a streamerů.

MotorTechna & Tattoo Grand Prix: tradiční akce na větším prostoru

V pavilonu Z a na přilehlých venkovních plochách své stánky rozbalí dodavatelé náhradních dílů na historické vozy. MotorTechna je největší podzimní burza náhradních díů na veterány, kde lze pořídit nové součástky i celou řadu doplňků v dobovém stavu, historickou dokumentaci a literaturu, i starožitnosti. Burzu doplňuje výstava historických vozů, které návštěvníci najdou v interiéru pavilonu Z. Tam se také prezentují restaurátorské dílny.

Do větších prostor se po loňské úspěšné premiéře přestěhoval tatérský festival Tattoo Grand Prix. Sto sedmdesát špičkových tatérů z celé Evropy bude přímo před zraky návštěvníků tetovat své klienty pod majestátní klenbou pavilonu A. Pořadatelé očekávají až šest tisíc návštěvníků.

„Loni návštěvníci Tattoo Grand Prix doslova přeplnili pavilon H, nyní se tedy festival přesunul do většího pavilonu. Ale věříme, že i do „háčka“ si jeho návštěvníci najdou cestu na výstavu Alfons Mucha: Dva světy. Muchovo dílo je pro tatéry dodnes obrovskou inspirací, před dvěma týdny jsme to i dokázali happeningem, při kterém během jednoho dne potetovali tři tatéři dva figuranty motivy z díla slavného secesního malíře přímo uprostřed expozice,“ popisuje mluvčí Veletrhů Brno Jiří Smetana.

Návštěvníci Tattoo Grand Prix budou mít na výstavu zvýhodněné vstupné, které budou moci využít i následující dva týdny. „Návštěvníkům doporučujeme, ať si prohlídky na tento víkend rezervují předem, předpokládáme, že kapacita může být úplně naplněna,“ doplnil Smetana.

Všechny tři akce i výstava Alfons Mucha: Dva světy mají oddělené vstupné, prostory jednotlivých výstav budou vymezeny koridory. „Dá se očekávat, že zejména v západní části areálu okolo pavilonů P a Z bude hustá doprava,“ upozornil Smetana.

Na MotorTechnu lidé na místě koupí vstupenku za 160 korun, denní vstup na tetovací festival vyjde na dvě stovky, na Datart Expo a výstavu Alfonse Muchy se lidé dostanou vždy za 250 korun. Pro návštěvníky Tattoo Grand Prix platí zvýhodněné vstupné 200 korun na výstavu Alfonse Muchy.

Foto: archiv Revolt.ink Tattoo Atelier

Další aktuality z veletrhu

11. 10. 2018 Datart EXPO DATART EXPO představí budoucnost spotřební elektroniky

V těchto dnech elektro prodejce Datart finišuje přípravy prvního ročníku zábavně-prodejního veletrhu Datart EXPO s podtitulem „Spouštíme budoucnost“. Brány brněnského výstaviště se otevřou již příští sobotu 20. října 2018. kromě bohatého doprovodného programu se...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše