Národní výstava myslivosti

Rozeznáte zvuk medvěda od jeleního nebo siluetu poštolky? Projděte testem mladých myslivců z MENDELU

Světla, slechy nebo běhy. Termíny, se kterými se setkáváte v křížovkách nebo ve filmech s Tomášem Holým. Chytré aplikace a lesní příručky nechte doma a otestujete, co všechno musí pravý myslivec znát a ovládat. Zábavný test představí myslivci v pavilonu G1 při příležitosti Národní výstavy myslivosti na veletrhu Animal Tech. Odměnou bude speciální certifikát. Začíná se v neděli ve 14 hodin!

Tým z Lesnické a dřevařské fakulty brněnské Mendelovy univerzity ukáže myslivecké dovednosti. „Mezi lidmi se určitě rozšířily klasicky používané termíny z myslivosti jako světla nebo běhy.  Neví už ale, kdo má vesla, k čemu slouží lízák nebo co jsou to bezoáry,“ přibližuje první disciplínu lektor Jakub Drimaj z Ústav ochrany lesů a myslivosti na MENDELU.

K mysliveckému řemeslu neodmyslitelně patří také puška a péro za klobouk. Návštěvníci se však dozvědí, že s nimi nemohou po lese běhat jen tak. „Všechno má své místo. Proto i péro na klobouku se musí dát na správnou stranu,“ doplňuje Drimaj. A protože jsou myslivci specialisté na termíny, při programu rozeberou také názvy všech části zbraně.

Mezi další disciplíny se zařadí rozpoznávání divoké zvěře, odhad na správného dravce v letu nebo zkouška lesních a zvířecích zvuků.

Program si organizátoři připravili zhruba na hodinu a zapojit se můžou jednotlivci - děti i dospělí. Pokud v mysliveckém zábavném testování obstojí, získají certifikát vystavený Fakultou lesnickou a dřevařskou Mendelovy univerzity v Brně.

Zkoušky mysliveckých znalostí a dovedností

Pódium v pavilonu G1

  • neděle 12. 5. 14:00 – 15:30
  • pondělí 13. 5. 14:00 – 15:30
  • úterý 14. 5. 15:00 – 16:30
  • středa 15. 5. 14:30 – 16:00

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše