Národní výstava myslivosti

Slovenská Margita s širokou nabídkou dámských mysliveckých oděvů

Společnost Margita se od roku 2000 specializuje na výrobu stylového oblečení pro myslivce a lesníky. Vyrábí všechno, co potřebují – společenské obleky, košile, kalhoty, bundy, vesty, trička, svetry, mikiny, ale i čepice, ponožky, funkční prádlo či další doplňky. „Tady v Brně máme především širokou nabídku dámského oblečení,“ ukazuje na stánku v pavilonu G1 manažer Pavol Kubjatko.

Přestože české ženy jsou v oblékání odvážnější než muži a stále hledají něco nového, v myslivecké módě to tak úplně neplatí. I ženy jsou v tomto směru poměrně konzervativní. V nabídce Margity jsou pro ně určeny například růžové nebo modré košile, ale pořád je největší zájem o tradiční výrobky zelené nebo hnědé barvy. U mužů tomu není jinak. „Myslivecká móda neprochází tak velkými proměnami, největší skok vidíme u materiálů. Dříve se hodně používal hubertus, loden a takové těžké věci, dnes jsou to funkční látky,“ dodává Pavol Kubjatko.

Firma vyrábí a používá materiály a doplňky z celého světa. Příkladem je materiál POLARTEC nebo různé prodyšné membránové materiály. Oblečení nejen šije, ale také na něj dokáže vyšít jakýkoliv obrázek, text, logo či znak. V Margitě pracuje přes čtyřicet zaměstnanců, ať už ve výrobě nebo v prodeji. Společnost vlastní několik obchodů, ve kterých kromě vlastních výrobků prodává i další lovecké a lesnické doplňky, obuv, keramiku, beletrii, zbraně, střelivo a další.

„O co je tady v Brně největší zájem? Asi o všechno,“ usmívá se Pavol Kubjatko na veletržním stánku. V neděli jsme byli velice spokojení, přišlo hodně lidí. Myslivecké výstavy se účastníme od počátku, už nás tady lidé znají a po roce se k nám vracejí nakupovat. Proto sem pravidelně jezdíme.“