Olympijský festival

Dnes na výstaviště přijede Eva Samková a přišlo už 100 tisíc návštěvníků!

V Olympijském parku, v němž padla hranice 100 000 návštěvníků se dnes bude slavit bronz. Zítra se se Slavomírem Lenerem připomene 20 let od naganského hokejového zázraku.

Kdo s návštěvou Olympijského festivalu na brněnském výstavišti váhá, dnes se měl určitě rozhodnout pro to přijít. Ve 13 hodin totiž sem totiž přijede snowboardcrossařka Eva Samková, která z Pchjongčchangu veze bronz. Od půl druhé je pak naplánovaná její autogramiáda ve stánku Jihomoravského kraje a města Brna a poté se sportovní hvězda, která se při závodech zdobí namalovaným knírkem, přesune se zdejší sportoviště.

Spolu s ní ještě víc rozdmýchají olympijskou atmosféru v Brně sáňkaři Lukáš Brož a Matěj Kvíčala, kteří se už také přesunuli z Koreje domů.

Sportovní park je neuvěřitelným magnetem, včera byla překonána magická hranice 100 000 návštěvníků. Sto tisícím šťastlivcem, který si odnesl řadu dárků, byla paní Míša se synem Jakubem, kteří přišli náležitě vybaveni, s běžkami a bruslemi a s touhou zkusit si biatlon, snowboard a další aktivity.

A počítadla pojedou dál, protože atraktivní program nekončí. Středa 21. února bude napříč sportovišti věnována paralympijským sportům. Už od 9:00 hodin budou probíhat paralympijské disciplíny společně s ukázkami sportů jako zvuková střelba, běh na lyžích poslepu, curling vozíčkářů. Ve 14:00 hodin startuje exhibiční sledge hokejový zápas a od 16:30 pak krasobruslařská exhibice.

Den bude ukončen od 17:00 hodin autogramiádou paralympioniků v stánku Jihomoravského kraje a města Brna. Zúčastní se Milan Bartůněk (curling), Michal Vápenka (sledge hokej), Zdeněk Krupička (sledge hokej), Zdeněk Šafránek (sledge hokej).

Milovníci šachu mají možnost od 13:00 hodin hodin opět vyzvat šachového mistra, tentokrát bude hrát Martin Petr.

A zítra? To se bude připomínat 20 let od legendárního Nagana a zlatého úspěchu českých hokejistů. Bude se soutěžit o výroční puky a do Brna zamíří jeden ze stvořitelů tehdejšího zázraku Slavomír Lener.

Další informace na www.olympijskyfestival.cz.

Foto: ČOV/Radek Miča

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše