Olympijský festival

Olympijský festival ve finále, v neděli končí

Poslední den má před sebou Olympijský festival, který si v Brně i na výstavišti prošel premiérou. Úspěšnou – jeho branami prošlo přes 100 tisíc návštěvníků a konečné počty budou mnohem vyšší.

Rozloučí velkou soutěží GRAVITY PUBLIC CONTEST BRNO (14:00–16:00 hodin) v  COCA-COLA snowboard parku. Snowboardisté všech věkových kategorií budou společně soutěžit ve Snowparku v jibbingu (triky na překážkách) a ollie (přeskok přes laťku).

Třešničkou na dortu bude poslední exhibiční vystoupení krasobruslařů. Od 11:30 do 13:00 hodin se na ŠKODA AUTO ledové ploše představí Eliška Březinová – patronka brněnského Olympijského parku, René Novotný s Terezou Zendůlkovou a další mistři krasobruslení. Naplánováno je patnáct bruslařských programů, v nichž vystoupí nadějní krasobruslaři VSK Technika Brno a TJ Stadion Brno i pozvání sólisté. Závěr exhibičního vystoupení bude v duchu ukončení „Olympijského festivalu“  - zhasnutí symboliky olympijského ohně.

Využijte poslední možnost zažít olympijskou atmosféru a zkusit zimní (i letní) sporty v areálu kolem pavilonu Z. 

V neděli, poslední den OH, otevřeno od 9 do 17 hodin.

 Více na webu www.olympijskyfestival.cz.

Sobota zlatá

V sobotu, předposlední den olympijských her a Olympijského festivalu, žilo výstaviště opět hokejem a druhou zlatou medailí Ester Ledecké. Tisícovky fanoušků sledovali medailový ceremoniál Ledecké i zápas České republiky proti Kanadě o bronz na turnaji v Pchjongčchangu na třech velkoplošných obrazovkách v areálu.

U Radiožurnál skokanského můstku a na České dráhy běžecké trati probíhala soutěž pro děti Raškohrátky. Proběhla exhibice rychlobruslařů, škola točení piva i koncert mladého zpěváka Mila – Miloše Fialy.

Olympijský festival navštívila i dvojnásobná olympijská medailistka, tenistka Lucie Hradecká. „Olympiáda je něco úžasného. Nejen ty zážitky, co tam člověk nasbírá, v olympijské vesnici a s ostatními sportovci, ale když se povede sportovci získat i olympijskou medaili, tak je to něco mimořádného. Jsem strašně ráda, že se mi to povedlo na dvou olympiádách,“ řekla Hradecká.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše