Olympijský festival

Exhibice, vzácní hosté, turnaje: Program Olympijského festivalu v Brně neutichá ani v týdnu

Úvodní prodloužený víkend na Olympijském festivalu 2018 přinesl pozitivní čísla návštěvnosti: Pavilon Z a jeho okolí navštívilo přes 25 tisíc lidí. V neděli přivítal Olympijský festival 13 926 návštěvníků. I v pracovní dny zájemci je na sportovištích připravený bohatý program.

Je to tady skvělé. Je dobré, že si fanoušci můžou vyzkoušet sporty od biatlonu přes curling až po šachy,“ pochvalovala si v pondělí nejlepší česká výškařka Michaela Hrubá, která se přijela na Výstaviště Brno podívat.

V pondělí mezi hosty nechyběli fotbalisté Josef Mazura, který je olympijským vítězem z Moskvy 1980, Karel Jarůšek a Petr Švancara.  Ti si v odpoledních hodinách změřili síly také v biliardovém turnaji.

Na biatlonové střelnici, ale i na podiu při odevzdávání cen jednotlivých soutěží základních škol můžete tento týden potkat biatlonistu Ondřeje Hoška. „Jsem rád, že na olympijských hrách v Pchjongčchangu získal Michal Krčmář medaili, protože je to velký dříč a určitě si ji zaslouží,“ řekl na pódiu po přímém přenosu nedělního závodu.

Další akce na Olympijském festivalu v Brně 

V úterý zavítá na festival zavítat český fleretista a mistr Evropy do 23 let Alexander Choupenitch, také bývalý československý cyklista Jiří Daler, jenž na letních olympijských hrách v roce 1964 v Tokiu získal zlatou medaili ve stíhacím závodě jednotlivců. Přijede také vicemistr světa v dráhové cyklistice Tomáš Bábek.

Pokračovat bude také program a výuka na jednotlivých stanovištích. Velkou popularitu si získává T-Mobile Sliding Centrum, kde si návštěvníci, podobně jako i rychlostní kanoista Josef Dostál, vyzkouší nejen nasedání, ale i krátkou jízdu ve čtyřbobu.

 V 13:30 je plánována exhibice na ŠKODA AUTO hokejové ploše a v 14:00 pak exhibice biliardu a hra s veřejností. Těsně před třetí hodinou odstartuje další krasobruslařská exhibice na ŠKODA AUTO hokejové ploše, kde si od 17:30 můžou diváci vyzkoušet sledge hokej.

O kulturní program na pódiu se už ráno v 10:00 hodin postarají Cheerleaders Glitter Stars Slavkov, od 14:00 hodin se představí basketbalový ženský tým BK Žabovřesky, které absolvují také autogramiádu. Od 15:30 hodin bude následovat přednáška o první pomoci v podání Mendelovy univerzity v Brně.

Olympijský festival v Brně se přes týden v pracovní dny otevírá v 9 hodin dopoledne a aktivity budou v plném proudu až do 19 hodin. V pátek a v sobotu je otevřeno až do 21 hodin.

Více na našem webu www.olympijskyfestival.cz
Autor fotografií: ČOV - Radek Miča

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše