Olympijský festival

Na Olympijský festival přišlo už přes 70 tisíc lidí

Zlato Ester Ledecké, bronz Karolíny Erbanové, vítězství hokejistů ve skupině… a již 74 303 návštěvníků v brněnském Olympijském festivalu! Pohled na víkendový olympijský součet je krásný ze všech hledisek, a to ještě nejsou známa čísla za neděli, kdy se na výstavišti od brzkého rána fandilo českým hokejistům. A stále se nekončí, pavilon Z a jeho okolí čekají na další tisíce zájemců.

Dnes se mohou setkat s krasobruslaři Annou Duškovou a Martinem Bidařem, kteří skončili čtrnáctí v soutěži sportovních dvojic a přetlumočí svoje čerstvé jihokorejské zážitky. Dnes je areál otevřen od 9 do 19 hodin.

Kromě dalšího bohatého programu se ve středu bude program v Brně nést ve znamení paralympijských sportů, kdy budou připravené exhibice v jednotlivých disciplínách. Pořadatelé zvou na interaktivní seminář pro trenéry a rodiče – Dialogy – Rodiče a talent.

V pátek je plánovaná velká autogramiáda legend a vybraných hráčů hokejového klubu Kometa Brno a Hobby hokej – hokejový zápas pro veřejnost.

Úžasný výsledek

Enormní zájem o brněnský Olympijský festival těší předsedu ČOV Jiřího Kejvala, který se sem přijel podívat v neděli. A výsledky české výpravy mu dělají velkou radost. „V prosinci jsme byli ve stavu, kdy marodily naše největší medailové naděje. Gabriela Koukalová byla mimo, Martinu Sáblíkovou zlobila záda, Evču Samkovou rameno. Vypadalo to bledě. Teď jsme v polovině olympiády, máme s Erbanovou už šest medailí, a kdyby nedopadla už žádná jiná, je to skvělý výsledek,“ hodnotil vystoupení českých reprezentantů v Pchjongčchangu. 

Důvod, proč vážil tak dlouhou cestu z Koreje, je prostý: „Chtěl jsem to vidět na vlastní oči, je to pro mě hodně důležité. Chtěl jsem vidět a slyšet od svých kolegů, co se povedlo, co je potřeba zlepšit. Jsem nadšen, bylo to fajn v Ostravě, je to skvělé v Brně. Je výborné, jak mají lidi zájem o tuto formu propagace sportu a jak si utvrzují vztah ke sportu,“ dodal Kejval.

Jen v sobotu přišlo k pavilonu Z neuvěřitelných 23 165 lidí. Mnoho z nich se položilo do projektu „Společně do Koreje“. Jeho cílem bylo společně s účastníky v dějištích Olympijských festivalů ve francouzském Grenoblu a slovinské Rogle společně odbruslit 8 688 kilometrů, což je vzdálenost ze srdce Evropy do Pchjongčchangu, dějiště zimních olympijských her. Vzhledem k vysokému počtu návštěvníků, kteří nazuli brusle, to problém nebyl a odpoledne se v Brně slavilo: Úkol byl splněn!

Návštěvnost – Olympijský festival Brno

datum návštěvnost
pátek 9. února 3 340
sobota 10. února 9 426
neděle 11. února 13 926
pondělí 12. února 3 886
úterý 13. února 3 886
středa 14. února 4 911
čtvrtek 15. února 5 457
pátek 16. února 7 012
sobota 17. února  23 165
celkem 74 303

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše