Olympijský festival

Na výstaviště přijeli první olympionici z Pchjongčchangu, zkusili curling a rozdali stovky podpisů

Do dějiště Olympijského festivalu v Brně dorazili přímo z Koreje první čeští reprezentanti - krasobruslařská sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař.

Na sportovcích, kteří v Pchjongčchangu skončili čtrnáctí, byla po dlouhé cestě nepatrně znát únava. Ale i přesto se poctivě věnovali naplánovaným aktivitám, zkusili si curling a rozdali stovky podpisů natěšeným dětem.

 „Jsme rádi, že jsme se byli schopní i přes komplikace na olympiádu připravit a že jsme nakonec mohli vůbec startovat. Je to pro nás velmi dobrý výsledek a jsme za to 14. místo velice rádi,“ řekla Anna Dušková. „Musíme se snažit stále a pracovat stejně na sto procent,“ zasnil se Martin Bidař, který už dnes startuje s Duškovou další přípravu na mistrovství světa v Miláně.  

I přesto, že si mohli na brněnském výstavišti – dějišti Olympijského festivalu - zkusit další zimní sporty, k ledu je to táhne stále nejvíc: „Kdybych si měl vybrat jiný zimní sport, asi by to byl nejspíš ten curling,“ přiznal Bidař. „Když se na to člověk kouká v televizi, tak se to nezdá, ale ono je to dost těžké. Ale asi by mě to dokonce i bavilo,“ dodal.

Ještě jsme nezkoušeli biatlonovou střelbu, ale asi by to byl taky curling. Jednou jsem ten kámen posunula tak silně, že přejel i ty pruhy,“ smála se Dušková.

Co se chystá v úterý

Velká část úterního programu je věnovaná klasickému lyžování. Diváci se dozvědí, jak správně namazat lyže. Připraven bude Vít Fousek, bývalý servisman Lukáše Bauera, který pracoval i pro českou reprezentaci, Martin Petrásek, bývalý český běžec na lyžích, který závodil v letech 1988–2001, a Jiří Ročárek, dálkový běžkař. Kurz bude probíhat každou hodinu od 14 do 18 hodin ve stánku Sporten.

Od 15 hodin startuje také biliardová exhibice. Účastní se jí třeba zlatý olympionik, střelec David Kostelecký, Jiří Lipták (broková střelba), basketbalistka Ivana Večeřová a fotbalista Petr Švancara.

O kulturní zážitek se bude na pódiu starat hudební seskupení First Smile. Jde o vícehlasé seskupení mladých lidí zpívajících a tančících na hudbu současnosti i minulosti ve vlastní úpravě.

Středeční programu bude ve znamení paralympijských sportů, kdy budou připravené exhibice v jednotlivých disciplínách. Pořadatelé zvou na interaktivní seminář pro trenéry a rodiče – Dialogy – Rodiče a talent.

Rozhodně si nenechte ujít pátek, na kdy je plánovaná velká autogramiáda legend a vybraných hráčů hokejového klubu Kometa Brno a Hobby hokej – hokejový zápas pro veřejnost.

Brněnské výstaviště, pavilon Z a okolí, do 25. února

Otevřen od 9 do 19 hodin.

Podrobný program najdete na webu www.olympijskyfestival.cz.

Když se chci jen dívat

Stačí zaplatit vstupné a vejít do areálu. Návštěvníky čeká řada sportovních klání, exhibičních vystoupení a hudebních show. Součástí parku je také fanzóna s LED obrazovkami, na nichž poběží přímé přenosy z olympiády. Přijďte si fandit českým olympionikům, kteří budou bojovat v Pchjongčchangu.

Když si chci zasportovat

K dispozici budou každodenně vybraná sportoviště, které si lze zarezervovat pomocí online formuláře. Rozpis najdete zde. Kdo si nepřinese sportovní náčiní s sebou, vše půjde za poplatek půjčit. Třeba set běžky-boty-hůlky vyjde na padesátikorunu, brusle do 80 korun. Pořádně si prostudujte půjčovné. Ať jdete na výstaviště jen nasát atmosféru nebo se vyřádit, budete mít možnost se seznámit s třicítkou olympijských i neolympijských sportů.

Foto: ČOV/Radek Miča

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše