Olympijský festival

Roste můstek a sněhové cesty, kluziště připravena. Olympijský festival je těsně před startem

Přesně za týden, v pátek 9. února, to vypukne! V Brně bude mít premiéru Olympijský festival určený sportovním fanouškům, kteří chtějí zažít olympijskou atmosféru na vlastní kůži.

Přece jen jihokorejský Pchjongčchang, kde se zimní olympijské hry od 9. do 25. února konají, je daleko. Domácí olympijské dění je situováno na brněnské výstaviště do pavilonu Z a jeho okolí. Přijďte, zábava tu bude celé dny pro náročné i rekreační sportovce.

Uvnitř „zetka“ jsou už připravené dvě ledové plochy – jedna na hokej či bruslení, druhá pro curling. Před pavilonem se momentálně připravují sněhové cesty pro klasické lyžování a biatlon. Nasněžené kupy sněhu, který dva týdny tryskal z opravdové sněhové továrny dovezené z Monínce, se rozprostřely také na plochu show parku. Roste také skokanský můstek a pavilon Z ozdobily vlajky. Přípravy můžete sledovat na Facebooku BVV.

Prostě vše jde do finále. „Brno je městem sportu. Bude tady krásná atmosféra,“ uvedl po inspekční prohlídce připravovaných sportovišť Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru (ČOV).

Praktické informace

Startuje se 9. února v 11 hodin, slavnostní zakončení událost uzavře 25. února.

Na Olympijský festival se dostanete bránou číslo 7 z ulice Bauerova. Hned u ní zastavuje autobus 84.

Areál bude přístupný v pátky a soboty od 9 do 21 hodin, od neděle do čtvrtka od 9 do 19 hodin. Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Když se chci jen dívat

Stačí zaplatit vstupné a vejít do areálu. Návštěvníky čeká řada sportovních klání, exhibičních vystoupení a hudebních show. Součástí parku je také fanzóna s LED obrazovkami, na nichž poběží přímé přenosy z olympiády. Přijďte si fandit českým olympionikům, kteří budou bojovat v Pchjongčchangu.

Když si chci zasportovat

K dispozici budou každodenně vybraná sportoviště, které si lze zarezervovat pomocí online formuláře. Rozpis najdete zde. Kdo si nepřinese sportovní náčiní s sebou, vše půjde za poplatek půjčit. Třeba set běžky-boty-hůlky vyjde na padesátikorunu, brusle do 80 korun. Pořádně si prostudujte půjčovné. Ať jdete na výstaviště jen nasát atmosféru nebo se vyřádit, budete mít možnost se seznámit s třicítkou olympijských i neolympijských sportů.

Co určitě neprošvihnout

Zajímavých dat je v sedmnáctidenním olympijském kalendáři dost, podívejme se na ty, které byste si určitě neměli nechat ujít.

9. února         slavnostní zahájení
                        11.00 Brno, Pavilon Z
10. února       Bruslení s hvězdami
                        Možnost zabruslit si s bývalými skvělými českými krasobruslaři
11. února        Raška vlak Praha - Brno
                        Speciální vlak s hosty a sportovci jede přímo k Pavilonu Z na Výstaviště Brno
                        Host: Jan Mazoch, vnuk Jiřího Rašky
                        Raškův den v obou dějištích
                        50 let od zisku zlata v Grenoble 1968 - celodenní program na toto téma
                        Kryathlon
                        Závod v zimním triatlonu
19. února        SportParks + MOV
                        Pracovní skupina projektu SportParks + zástupci MOV na návštěvě v Brně
21. února        Paralympijský den v Brně
                        Prezentace sportů pro handicapované v Brně
20. února       Jak si připravit lyže… 
                        Workshop s bývalým mistrem světa M. Koukalem
22. února       Nagano 1998
                        20 let od zisku hokejového zlata - celodenní program na toto téma

Když vám to některý den nevyjde

Dění z Brna vám nemusí utéct, ani když zůstanete v práci déle, než jste mysleli. Vše se dozvíte z České televize a Českého rozhlasu. Obě veřejnoprávní média připravují speciální vysílání a do olympijského parku se vlastně nastěhují. ČT na první půli akce, pak se přemístí do areálu v Ostravě. Česká televize také z výstaviště v zahajovací den odvysílá pořad Dobré ráno. A ČRo si Brno vybral jako svoji základnu po celou olympiádu – uslyšíte odsud spoustu rozhovorů, reportáží a zajímavostí.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše