REHAPROTEX

Katka Maxová bojuje vlastním příběhem proti předsudkům vůči lidem s handicapem

Katka Maxová se narodila s nemocí nazvanou dětská mozková obrna. Svým handicapem se nenechala v žádném případě odradit a její cílevědomost a píle ji i přes její nelehký osud dovedl až k založení vlastního občanského sdružení s názvem DMO Pobyty. Jde o neziskové sdružení, které organizuje pobyty pro tělesně postižené z celé republiky. V rámci sdružení vznikl také dokument o životě Katky Maxové, který působivou formou odbourává předsudky o handicapovaných lidech mezi širokou veřejností. Občanské sdružení DMO Pobyty najdete i na veletrhu REHAPROTEX.

Katka Maxová se i přes své onemocnění naučila se chodit, vystudovala základní školu a zálibu si našla v práci s počítačem. Díky tomu začala pomáhat společnostem pro zdravotně postižené a později i organizovat pobyty pro tělesně postižené. Katka je člověk, který se svým handicapem nenechá v žádném případě odradit a její cílevědomost a píle ji i přes její nelehký osud dovedl až k založení vlastního občanského sdružení s názvem DMO Pobyty. Jde o neziskové sdružení, které organizuje pobyty pro tělesně postižené z celé republiky.

Veškeré finanční prostředky musí shánět Katka sama. Jejím úkolem je zorganizování pobytu od začátku do konce. Vytipovat lokalitu pro pobyt, zajistit akce během pobytu a hlavně najít osobní asistenty, bez kterých by se pobyt nemohl uskutečnit. Cílem jejích pobytů je povzbudit a vytrhnout tělesně postižené z denních stereotypů a zažít někdy i to, co nezažije ani zdravý člověk. Sdružení se také snaží najít finanční prostředky na pomůcky pro handicapované a usnadnit jim již tak těžký život.

V rámci sdružení vznikl také dokument o životě Katky Maxové, který působivou formou odbourává předsudky o handicapovaných lidech mezi širokou veřejností. Popisuje Katčiny zážitky s lidmi, kteří nepochopili, že tělesné postižení není totéž, co postižení mentální. Autorem je čtrnáctiletý Jakub Šlambor, člen Dětské televize DDM „Na Výstavišti“ Mladá Boleslav.

Sdílením tohoto videa můžete pomoci odbourávat předsudky vůči lidem s handicapem. Pokud budete mít zájem video umístit na vašem webu, případě byste měli zájem o promítání s besedou, kontaktujte přímo Katku na e-mailu katka.maxova@dmopobyty.cz.

Více se o Katce Maxové a občanském sdružení DMO Pobyty dozvíte na webu www.dmopobyty.cz.

Občanské sdružení DMO Pobyty najdete i na veletrhu REHAPROTEX.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše