REHAPROTEX

Liga vozíčkářů bude radit, cvičit a sportovat

Liga vozíčkářů se tradičně účastní veletrhu REHAPROTEX. Na svůj stánek zve všechny, které zajímá cokoliv z jejích služeb nebo kteří se s lidmi z Ligy chtějí potkat, popovídat si a dozvědět se, co je nového. V pohotovosti bude Poradna pro život s postižením, která bude odpovídat na jakýkoliv dotaz týkající se života s hendikepem. Liga pro vás na stánku chystá Cvičení s Ligou nebo možnost vyzkoušení Powerchair Hockey. Bude zde prodávat výrobky centra denních služeb, budete se moci vyrobit placku na osvědčené „plackovačce“ nebo si vyzkoušet lehotříkolku či dětský handbike.

Liga vozíčkářů se tradičně účastní veletrhu REHAPROTEX a výjimkou není ani letošní ročník. Na svůj stánek zve všechny, které zajímá cokoliv z jejích služeb, nebo kteří se s lidmi z Ligy chtějí jen potkat, popovídat si, dozvědět se, co je nového nebo co v budoucnu Liga plánuje.

Liga se těší na všechny, kteří potřebují poradit s čímkoliv, co se týká života s hendikepem. Přítomný bude vždy zaměstnanec Ligy, který vás dokáže vyslechnout, poradit a správně nasměrovat. Poradna pro život s postižením bude v pohotovosti připravena odpovídat na jakýkoliv dotaz z oblastí: invalidní důchody, příspěvky a výhody pro OZP, příspěvky na péči, možnosti péče, financování kompenzačních pomůcek, pracovní uplatnění, vzdělávání, průkazy pro OZP a intimní poradenství.

Ve středu 30.10 od 11 do 12 hodin bude na stánku Ligy probíhat Cvičení s Ligou pod vedením Věrky Schmidové. Tato dlouholetá dopisovatelka newsletteru Ligy, rehabilitační sestra a vozíčkářka vám dokáže, že pohyb je skutečně pro každého, že má léčebné účinky a hlavně, že to může být dost zajímavá aktivita. Její cvičení vychází z vlastních zkušeností i z čínské medicíny. Jsou přizpůsobena lidem s různými typy postižení, ale své si v něm najdou i lidé zdraví, běžně pohybliví. Přijďte si zkusit něco nového nebo se zeptejte na rady a tipy, které by pomohli právě s vašimi zdravotními problémy. Věra takto úspěšně vede cvičení v Olomouci ve spolku Trend vozíčkářů a Liga se také chystá rozjet pravidelné cvičení a rehabilitace ve své nové tělocvičně.

V úterý 29. 10. a ve středu 30. 10. od 11 do 16 hodin si budete moc díky spolupráci Ligy s Českou federací Powerchair Hockey zkusit tento unikátní sport. Powerchair Hockey je týmová hra, kterou můžou hrát lidé s nejtěžšími formami tělesného postižení – kvadruplegici, lidé se svalovou dystrofií, těžkou formou DMO atd. Je to sport, který pomáhá objevit potenciál těm, kterým moc příležitostí k pohybu a rozvoji nezbývá. Bude vás tento sport bavit? Pojďte to zkusit!

Stánek S03 Ligy vozíčkářů najdete v pavilonu A2. Můžete za nimi přijít pro odborné poradenství, se zájmem o dobrovolnictví či jen tak, popovídat si. Na stánku budou prodávat výrobky centra denních služeb: levandulové pytlíčky, obrázky, květiny, které neuvadnou, skleničky na víno a jiné. Bude tam i osvědčená „plackovačka“. Vyrobit si tak budete moci originální placku anebo placku s již připraveným motivem. K vyzkoušení bude k dispozici také lehotříkolka a dětský handbike.

Více se o Lize vozíčkářů dozvíte na webu www.vozickar.com nebo na www.ligavozic.cz.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše