REHAPROTEX

Přijďte si vyzkoušet parasporty! Čeká na vás Emil sport aréna

Na veletrhu REHAPROTEX pro vás Nadační fond Emil připravuje Emil sport arénu, která představí řadu aktivit pro handicapované. Budete se moci seznámit s para sporty jako je florbal, ragby, basketbal, boccia, futsal nevidomých nebo hokej. Všechny sporty si navíc budete moci sami vyzkoušet. Poslechnout si můžete autorské čtení Ivony Březinové – autorky knihy www.bez-bot.cz o handicapovaném teenagerovi. Chystá toho pro vás ale mnohem více.

Nadačním fond Emil pro vás připravuje na veletrhu REHAPROTEX speciální Emil sport arénu, která pro vás bude otevřena každý den veletrhu a představí řadu aktivit pro handicapované. Setkat se zde budete moci s para sportovci, kteří vám rádi předvedou ukázku toho, v čem jsou opravdu dobří – ať už půjde o florbal, ragby, basketbal nebo para hokej, para golf, curling, bocciu či futsal nevidomých. Všechny sporty si navíc budete moci sami vyzkoušet a zeptat se na cokoliv vás bude zajímat.

Nadační fond Emil je nezisková organizace, která pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, ale podílel se třeba i na vzniku knížky www.bez-bot.cz, která vypráví příběh o čerstvě handicapovaném teenagerovi. Kniha získala nominaci na Výroční cenu Zlatá stuha 2019 v kategorii Beletrie pro mládež. Sama autorka Ivona Březinová vám knihu na veletrhu představí a přečte ukázku. Knihu si také budete moci na veletrhu zakoupit. Část výnosu z prodeje knihy je věnována právě Nadačnímu fondu Emil.

Součástí Emilovy sport arény bude také trenažer handbiku a testovací dráha pro vozíčkáře, které zastřeší ParaCENTRUM Fenix. Bude koncipována jako zážitková dráha s úkoly. Budou pro vás připraveny různé povrchy, jako je koberec, ručník, různé překážky nebo třeba simulace prostoru ve výtahu. Na trase navíc budete plnit praktické úkoly, se kterými se vozíčkáři ve svém životě potkávají. Půjde třeba o převoz tácu se sklenicí z jednoho bodu do druhého nebo vytažení peněženky se zimními rukavicemi na rukou z batohu a následné vytažení mincí z ní.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše