REHAPROTEX

Speciální vlak REHAEXPRES přijede i letos

V úterý 29. 10. 2019 přijede z Prahy až na místo konání veletrhu REHAPROTEX k pavilonu A na brněnské výstaviště speciální bezbariérový vlak REHAEXPRES. Na příjezd vlaku naváže konference Národní rady osob se zdravotním postižením ČR se záštitou ministerstva dopravy o cestování po železnici. Řešit se bude systém jednotných jízdenek, který nedávno odsouhlasila Poslanecká sněmovna.

Díky úspěšnému jednání Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP) se zástupci Českých drah bude možné i letos vypravit speciální bezbariérový vlak REHAEXPRES. Vlak je uzpůsoben pro přepravu většího počtu osob s pohybovým omezením, na cestu jsou ale zvaní všichni, kdo chtějí přijet na veletrh REHAPROTEX.

Vlak vyjede v úterý 29. 10. 2019 v časných ranních hodinách z Prahy a dorazí až na místo konání veletrhu REHAPROTEX k pavilonu A na brněnské výstaviště. V odpoledních hodinách se vrátí zase zpět do Prahy. Pro cestu vlakem bude nutné se registrovat prostřednictvím portálu Českých drah. Způsob registrace, přesný časový harmonogram i cena jízdného bude upřesněna.

Vlakem dorazí třeba předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. Spolu s dalšími významnými osobnostmi z oblasti dopravy včetně zástupců Českých drah se zúčastní konference o cestování po železnici, kterou organizuje NRZP pod záštitou ministerstva dopravy. Konference se bude týkat zavedení systému jednotného jízdného na železnici, který byl 13. 9. 2019 schválen poslanci v rámci novely zákona o drahách. Cestující díky systému jednotných jízdenek již nebudou potřebovat pro jízdu vlaky různých dopravců několik jízdenek, ale bude jim stačit jedna jízdenka (OneTicket). Výrazně by se tak mělo zjednodušit cestování po železnici.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše