REHAPROTEX

Vyhrajte stylové retro hodiny! Stačí odpovědět na otázku ze sportu handicapovaných

Z paralympiád známe řadu sportů pro handicapované. Dnes už neexistuje skoro žádný sport, který by nemohli dělat, jmenujme třeba handbike nebo para hokej. A na toto téma směřuje i naše dubnová soutěžní otázka na Facebooku BVV. Tři z vás získají stylové retro hodiny.

Sportování je v dnešní době součástí zdravého životního stylu a týká se každého z nás bez ohledu na to, zda jsme plně pohybliví nebo máme nějaký handicap. Často nastávají i situace, že někdo dokonce začne aktivně žít teprve, když přijde k nějakému úrazu, a někdy se z nich stanou dokonce i vrcholoví sportovci. Mezi handicapovanými se nachází spousta lidí, kteří se snaží s handicapem bojovat a něco dokázat, díky čemuž mají dobrý pocit i sami ze sebe.

Z paralympiád známe řadu sportů pro handicapované. Dnes už neexistuje skoro žádný sport, který by nemohli dělat, jmenujme třeba handbike nebo para hokej. A na toto téma směřuje i naše dubnová soutěžní otázka.

Najdete alespoň tři disciplíny, při kterých handicapovaní sportují přímo na vozících (většinou speciálně upravených)? Své odpovědi piště přímo pod příspěvek na Facebooku BVV – Brněnské výstaviště. Tři vybraní z vás získají stylové retro hodiny, které do soutěže věnovala Liga vozíčkářů. Čas máte do půlnoci 4. 4. 2019.

Výherci soutěže: Kamila Kucková, Nicole Svobodová, Mirka Škampová.

Správné odpovědi soutěžících: volejbal, florbal, basketbal, stolní tenis, quad rugby (wheelchair rugby), box, tanec, tenis, lukostřelba, badminton, boccia ([bočča] sport podobný francouzskému pétanque).

My jsme dohledali například ještě: sportovní střelbu, orientační trail (orientační závod pro sportovce s jakoukoliv omezenou hybností) nebo dokonce "skateboard" :)