REHAPROTEX

Vyhrajte stylové retro hodiny! Stačí odpovědět na otázku ze sportu handicapovaných

Z paralympiád známe řadu sportů pro handicapované. Dnes už neexistuje skoro žádný sport, který by nemohli dělat, jmenujme třeba handbike nebo para hokej. A na toto téma směřuje i naše dubnová soutěžní otázka na Facebooku BVV. Tři z vás získají stylové retro hodiny.

Sportování je v dnešní době součástí zdravého životního stylu a týká se každého z nás bez ohledu na to, zda jsme plně pohybliví nebo máme nějaký handicap. Často nastávají i situace, že někdo dokonce začne aktivně žít teprve, když přijde k nějakému úrazu, a někdy se z nich stanou dokonce i vrcholoví sportovci. Mezi handicapovanými se nachází spousta lidí, kteří se snaží s handicapem bojovat a něco dokázat, díky čemuž mají dobrý pocit i sami ze sebe.

Z paralympiád známe řadu sportů pro handicapované. Dnes už neexistuje skoro žádný sport, který by nemohli dělat, jmenujme třeba handbike nebo para hokej. A na toto téma směřuje i naše dubnová soutěžní otázka.

Najdete alespoň tři disciplíny, při kterých handicapovaní sportují přímo na vozících (většinou speciálně upravených)? Své odpovědi piště přímo pod příspěvek na Facebooku BVV – Brněnské výstaviště. Tři vybraní z vás získají stylové retro hodiny, které do soutěže věnovala Liga vozíčkářů. Čas máte do půlnoci 4. 4. 2019.

Výherci soutěže: Kamila Kucková, Nicole Svobodová, Mirka Škampová.

Správné odpovědi soutěžících: volejbal, florbal, basketbal, stolní tenis, quad rugby (wheelchair rugby), box, tanec, tenis, lukostřelba, badminton, boccia ([bočča] sport podobný francouzskému pétanque).

My jsme dohledali například ještě: sportovní střelbu, orientační trail (orientační závod pro sportovce s jakoukoliv omezenou hybností) nebo dokonce "skateboard" :)

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše