URBIS SMART CITY FAIR

Chytré cestování

URBIS Smart City Fair 2019 a s ním i konference o chytrém cestování

Veletrh URBIS Smart City Fair 2019 se blíží a s ním i konference, která se dotkne chytrého cestování. První den se odborníci zaměří na aktuální trendy veřejné dopravy v České republice. Budou cestující využívat jen papírové jízdenky nebo se odbaví na jedno kliknutí elektronicky? I to bude tématem prvního dne, který se zaměří na dopravu v českých městech. Druhý den program představí novinky v oblasti technologií pro parkování a řeč bude také elektrobusech. Své koncepty představí například i zástupci italských měst Torino a Vicenza. Veletrh URBIS startuje už 5. června na brněnském výstavišti.

5. června 2019

Elektronické odbavování cestujících ve veřejné dopravě

Aktuální trendy veřejné dopravy v České republice. Kam směřují ve veřejné dopravě země Višegrádské čtyřky? Zrušíme papírové jízdenky? Je elektronické jízdné všespasitelné? Proč je segment veřejné dopravy zajímavý pro banky a karetní asociace?

Cílem konference pořádané při příležitosti 15. výročí Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje je představit aktuální trendy ve veřejné dopravě v ČR a střední Evropě, především v odbavování cestujících, ale i v dalších oblastech. Na konferenci budou zástupci KORDIS JMK poprvé prezentovat technologie pro zahájení plánovaného provozu Elektronického odbavování cestujících v IDS JMK. Zahraniční prezentující představí aktuální situaci ve veřejné dopravě v sousedních zemích – na Slovensku, Maďarsku a v Polsku. Konference se pořádá v rámci evropského projektu Peripherral Access a zúčastní se jí proto zahraniční účastníci tohoto projektu, dále budou přítomni zástupci organizátorů dopravy z České republiky, zástupci dopravních podniků a samospráv.

Prezentace: Na místě bude poprvé prezentován nový odbavovací systém v regionálních autobusech IDS JMK umožňující platby bankovní kartou, kontrolu elektronických jízdenek IDS JMK přiřazených k bankovní kartě a čtení jízdenek IDS JMK ve formě QR kódu.

Neveřejný doprovodný program: Večer mezi 20:00 až 24:00 proběhne neformální společenský večer u Brněnské přehrady spojený s mezinárodní ohňostrojnou soutěží Ignis Brunensis. Odvoz z Výstaviště na přehradu a zpět je zajištěn.

Ráno se předpokládá vypravení speciálního vlaku z Brna – Židenic na Brněnské výstaviště.


Základní struktura programu:

Úvodní slovo Jihomoravský kraj / Město Brno / KORDIS JMK
Elektronické odbavování cestujících v IDS JMK
KORDIS JMK představuje nový odbavovací systém
RIS2 DPMB
Nový řídící a informační systém DPMB
Od integrovaného dopravního systému k integraci různých dopravních módů
Zahraniční expert
Propojení Smart ticketingu a bankovnictví
ČSOB jako lídr v oblasti segmentu odbavování cestujících
Bankovní karty ve veřejné dopravě
Mastercard
Česká republika
Systém jednotného tarifu
Ostrava
Zkušenosti se smart ticketingem v Ostravě
Praha
Zkušenosti se smart ticketingem v Praze a SČK
Maďarsko
Aktuální novinky v oblasti veřejné dopravě v Maďarsku
Slovensko
Aktuální novinky v oblasti veřejné dopravě na Slovensku
Polsko
Aktuální novinky v oblasti veřejné dopravě v Polsku

 6. června 2019

Parkování P+R | Elektrobusy | Nové koncepty vnitroměstské dopravy

Jak zlepšit služby P+R? Jsou elektrobusy dopravními prostředky budoucnosti? Je nutné, aby pro nákupy do centra města jezdili zákazníci vlastními auty?

Konference s mezinárodní účastí představí novinky v oblasti technologií pro parkování a výsledky studií využívání elektrobusů v městské dopravě v Zagrebu a Žilině. Zástupci italských měst Torino a Vicenza představí nové koncepty zajišťující nákladní i osobní přepravu ve městech.

Konference se pořádá v rámci evropského projektu SOLEZ, zúčastní se jí proto zahraniční účastníci tohoto projektu, dále budou přítomni zástupci organizátorů dopravy z České republiky a samospráv.

Další aktuality z veletrhu

06. 06. 2019 URBIS SMART CITY FAIR Tři Zlaté medaile URBIS 2019 pro chytré výrobky

Inovativní kontejner na oděvy TUČŃÁK od společnosti TextilEco, a.s., plánovač tras nové generace pro veřejnou dopravu a mobilitu jako služba s názvem AnyRoute od firmy Umotional s.r.o. a řídicí informační systém RISII od dodavatele Herman systems, s.r.o. a vystavovatele Dopravní...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše