Národní výstava myslivosti

Rytec Karel Borecký bude denně předvádět zdobení zbraní

Na Národní výstavě myslivosti 2019 bude každý den předvádět rytec Karel Borecký práci na výzdobě loveckých zbraní a nožů.

Karel Borecký je jedním z našich předních rytců kovů a do povědomí odborné i laické veřejnosti se dostal především výrobou/rytím loveckých nožů a tesáků. Neméně známe jsou však i jeho rytiny loveckých zbraní a dále také jím zdobené pistole ČZ 75 a ČZ 85.

Narodil se 18.5. 1952 v Brně, po absolvování povinné školní docházky se v letech 1967 až 1969 vyučil rytcem kovů v kovodružstvu ZNAK BRNO a poté následovalo studium na SUPŠ Turnov zaměřené na zpracování drahých kovů a kamenů, obor plošné a plastické rytí kovů. Po škole pracoval až do roku 1979 jako interiérový architekt pro Ministerstvo obrany a následně do roku 1981 jako propagační výtvarník pro okresní Kulturní středisko Brno.

Od roku 1981 až do roku 1990 byl zaměstnán jako rytec zbraní u Zbrojovky Brno, pro kterou vyzdobil řadu krásných zbraní, které byly mnohdy určeny pro významné lidi z nejrůznějších koutů světa, mezi nejvýznamnějšími to byl například turecký premiér, ekvádorský prezident, či prezident Afghánistánu.

Po roce 1990 už pracoval jako OSVČ především pro Zbrojovku Uherský Brod. V této době se pan Borecký začal věnovat i výrobě nožů, převážně loveckých, zdobených rytinami. V této době upravil kulovou kozlici CZ Brno 589 Stopper v ráži 458 win. magnum, jejímž patronem byl pan Dr. Dipl. Ing. Josef Wágner. Zbraň byla nejen bohatě opatřena rytím, ale také dostala jinou pažbu i předpažbí vyrobené z ořechu, rovněž zdobené rytinami a  krásnou kresbou, a také bočnice, rovněž ryté.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše