Motosalon

Aprilia přichystala návrat do sportovní střední třídy

Italská Aprilia pro letošní rok nachystala svůj návrat do sportovní střední objemové třídy. A jak se zdá, nová RS 660 pořádně zamíchá kartami. Stroj o hmotnosti pouhých 169 kg by měl disponovat výkonem řadového dvouválce kolem 100 koní.

Za tak nízkou hmotností stojí využití motoru jako nosné součásti rámu, který je navíc z hliníku. Kvůli extrémnímu poměru výkonu a hmotnosti  byla použita jízdní elektronika z modelu RSV4, což znamená elektronické ovládání škrticích klapek ride-by-wire a optimalizace asistenčních systémů APRC pomocí gyroskopů v šesti osách. K dispozici je kontrola trakce, anti-wheelie, kontrola brzdění motorem, náklonové ABS a rychlořazení nahoru i dolů.

Motocykl nabízí pět jízdních režimů včetně toho okruhového. Tomu odpovídá i aerodynamika s kapotáží pro optimální stabilitu ve vysokých rychlostech. Pro civilní použití přijde vhod  digitální systém Aprilia MIA s možnostmi konektivity a navigace.  Příjemnou vychytávkou je také  přisvěcování vnitřku zatáčky.

RS660 by se měla objevit u prvních zákazníků během letošního roku. Vedle ní již výrobce chystá derivát v podobě méně kapotované verze Tuono 660.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše