BIOMASA

BIOMASA - energetické využití obnovitelných zdrojů

Od 8. do 12. dubna 2018 proběhne na výstavišti v Brně další ročník Veletrhu obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Souběžně se budou konat Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Celý komplex brněnských zemědělských a lesnických veletrhů je jednou z největších akcí svého druhu v Evropě.

Koupit vstupenku za 130 Kč


Veletrh BIOMASA úzce souvisí s lesnickou částí SILVA REGINA, expozice vystavovatelů jsou zaměřeny na zpracování a energetické využití dřevní hmoty, dále na technologie pro využití odpadu z živočišné výroby nebo na kompostování. Dobře je zastoupena oblast zpracování palivového dříví. Veletrh BIOMASA je umístěn v přízemí pavilonu Z a v jeho okolí, další vystavovatele z oblasti využití zemědělského odpadu pro energetické účely nebo technologiemi pro kompostování najdou návštěvníci v pavilonech určených veletrhu TECHAGRO.

Na expozicích najdeme štípací stroje, krátící pily, techniku pro manipulaci s poleny, drcení nebo odkorňování. V pavilonu Z se na několika expozicích představí kotle pro spalování biomasy – například značky VIADRUS, ROJEK, ATMOS, Kovarson, Heizomat. Další vystavovatelé přicházejí s technologiemi pro výrobu agropelet. Tyto stroje produkující pelety z rostlinného odpadu a rychleobnovitelných přírodních zdrojů jsou určeny především pro zemědělce. Přihlášeni jsou také vystavovatelé s technologiemi pro bioplynové stanice, kompostování nebo štěpkování.

Vystavovatelé a novinky na veletrhu BIOMASA

Sál pro doprovodné programy přímo u expozic

V roce 2018 se rozhodli pořadatelé umístit sál pro konání doprovodných programů veletrhu BIOMASA v přízemí pavilonu Z přímo u expozic vystavovatelů. Doprovodný program se zaměří na energetické využití především lesní biomasy, těžiště je směřováno na pondělí a středu. Stroje pro zpracování biomasy se budou předvádět přímo v expozicích vystavovatelů. V pavilonu C bude vybudována expozice Půda - základ naší civilizace.

Grand Prix s novou kategorií

Součástí veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA je tradiční soutěž GRAND PRIX, ve které odborná komise ocení nejlepší z přihlášených exponátů. Nově se bude udělovat ocenění SOIL WATER RETENTION FRIENDLY, které dostanou exponáty zlepšující retenční schopnost půdy. Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se touto inovací chtějí zvýraznit vše, co přispěje k udržitelnému hospodaření.

Soutěže pro návštěvníky

Návštěvníci veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA mohou soutěžit o zahradní traktor Stiga Estate 5092 H nebo opakovací kulovnici HAENEL JAEGER 10. Podrobnosti k soutěži najde každý návštěvník také na vstupence. Návštěvníci mohou také hlasovat v anketě Traktor roku a vyhrát zahradní traktor John Deere.

Pro individuální návštěvníky je nejlepší zakoupit vstupenky na webu, nejvýhodnější cenu za vstup mají organizované skupiny nad 15 osob, které mohou navíc 12. dubna navštívit veletrh zdarma.

Výhodná veletržní jízdenka

Pro návštěvníky i vystavovatele zemědělských a lesnických veletrhů budou k dispozici speciální veletržní jízdenky. Jedna přijde na 45 korun a je platná do půlnoci v den označení. Zájemci je mohou zakoupit na pokladnách při všech vstupních místech na veletrhy, tedy u hlavní brány, v pavilonech P, E a G2 a také na volné ploše Z. K dispozici budou též přímo v centru města, například na Hlavním nádraží, takže jízdenku lze využít již při cestě na výstaviště.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše