Motosalon

BMW vyvinula největší motocyklový boxer

Německá BMW vyvinula dosud největší motocyklový dvouválec s ležatými protilehlými válci. Čtyřtaktní srdce o objemu 1800 ccm nedávno představila v konceptu R18. Letos by se měl dočkat sériové podoby v podobě velkého cruiseru, který má z konceptu bohatě čerpat.

Působivý koncept R18 čerpal z klasického bavoráku R5 z roku 1936.  Extrémně nízký a dlouhý motocykl  je skvost vybavený leštěnými hliníkovými kryty válců, rafinovanou barevnou úpravou motoru, slzovitou nádrží a vidlicí a oblastmi s linkami se zlato-žlutým efektem v hlubokém vrstveném laku.  Ikonické pneumatiky RILLE značky Metzeler na kolech o průměru 21 a 18 palce mají upravený vzorek běhounu a speciální barevné ošetření na bočních stěnách.

Na klasické historické atributy BMW odkazuje otevřený kardan, zavěšení zadního kola cantilever, karburátor twin-Solex z automobilu BMW 2002 nebo LED světlomet inspirovaný světlometem značky Bosch z  roku 1950 namontovaný mezi vidlice. A nikde neuvidíte žádné spínače.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše