IDET

Cesta ke stupňům nejvyšším: Obrněný Patriot II. si odnáší Zlatý Idet 2019

Patriotu II., obrněnému univerzálnímu vozidlu střední váhové kategorie, udělal renomé jeho předchozí model Patriot I. Společnost EXCALIBUR ARMY spol. s.r.o. představuje dvojkový model premiérově v Brně. Stejně tak i vyprošťovací vozidlo Treva 15. Oba bojovaly o Zlatý IDET 2019, Patriot II. vyšel z klání vítězně.

Patriot II. je vylepšený model původního vozidla T815, které lze nyní nalézt pod pojmem Patriot I. Obě vozidla založili specialisté na platformě Tatra Force 4x4 s centrální páteřní rourou a nezávislými pneumaticky odpruženými polonápravami od automobilky Tatra Trucks. Patriot II. tak může operovat i v těch nejtěžších klimatických a terénních podmínkách. „Na brněnském Idetu ho už laická i odborná veřejnost uvidí ve finální podobě. Doposud jsme ho totiž testovali,“ řekla Zuzana Ovčačíková ze společnosti EXCALIBUR ARMY spol. s.r.o.

Pancéřované taktické vozidlo s vysokou manévrovací schopností dokáže vyřešit rychlé reakce, mezi něž patří průzkumné a hlídkové úkoly. Díky své konstrukci dobře poslouží také jako přepravník pro lehké motorizované jednotky. Patriot II. spadá do kategorie vozidel o váze 12 až 15 tun. Jeho pohyb je tak stanoven na 110 km/h na silnici a 45 km/h v nerovném terénu.

Vyprošťovací vozidlo Treva 15 je zcela nový vůz, jenž EXCALIBUR ARMY spol. s.r.o. představí. „Jedná se o modernější model zavedeného vozu AV-15. Je stále v procesu zdokonalování,“ dodala Zuzana Ovčačíková ze společnosti EXCALIBUR ARMY spol. s.r.o. Vůz dostal nově navýšení odsunových kapacit pro odsun automobilů, obrněných transportérů a jiných vozidel v polovyvěšeném stavu až do hmotnosti 30 tun. Nástavba automobilu z velké míry vychází z prověřené AV-15 a zachovává jednoduchost obsluhy a provozní odolnost.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše