Národní výstava myslivosti

První odvážlivci si zkusili myslivecký test. Museli rozeznat vábničky nebo siluety dravců

Otázky na poslední hryz, či co je to výlož, dokázali hravě zodpovědět dobrovolníci v mysliveckém testu u příležitosti Národní výstavy myslivosti. Rozličné otázky padaly na pódiu v pavilonu G1.

Prvním zkoušeným byl nadšený myslivec Jan Křempek, jenž v testu obstál na výbornou. „Myslivost je moje srdeční záležitost. Žádnou univerzitu jsem však nestudoval a pracuji jako elektrikář,“ řekl Křempek, který dokázal hravě vyjmenovat rozdíly mezi divokým králíkem a zajícem nebo poznat zvuk vábničky husy velké.

Test mysliveckých znalostí a dovedností vytvořil Jakub Drimaj z Ústavu ochrany lesů a myslivosti Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU), který zdůraznil variabilní schopnosti každého myslivce. „Zaměřili jsme se na myslivecké oblečení, umění rozeznat rozdíly mezi jednotlivými zvířaty nebo na znalosti terminologie,“ vyjmenoval některé z úkolů Drimaj. Pro děti připravil lehčí variantu.

Drimaj se sám k myslivosti dostal takřka náhodou a nyní na MENDELU zkoumá reprodukci prasete divokého. Všem statečným účastníkům udělil za prokázané myslivecké znalosti speciální certifikát.

Nadšení myslivci si mohou zkoušky mysliveckých znalostí a dovedností prověřit až do středy 15. května.

Pódium v pavilonu G1

  • pondělí 13. 5. 14:00 – 15:30
  • úterý 14. 5. 15:00 – 16:30
  • středa 15. 5. 14:30 – 16:00

Další aktuality z veletrhu