PYROS, ISET

Den bezpečnosti - Záchranáři dětem: Program pro celou rodinu

Jak co nejsrozumitelněji téma záchranných a obranných složek představit dětem? Celodenním programem, který nadchne malé i dospělé návštěvníky. 1. června je tak na brněnském výstavišti připraven obří Den bezpečnosti - Záchranáři dětem.

V sobotu 1. června se na brněnském výstavišti uskuteční program Den bezpečnosti - Záchranáři dětem. Výstaviště se tak po třech dnech určených zejména odborníkům otevře široké veřejnosti. Zábava je připravena pro celou rodinu. Děti si vyzkouší třeba práci záchranářů, policistů a hasičů. Hlavní část programu se uskuteční v pavilonu Z. Atraktivní bude také výstava historické vojenské techniky, kterou pořádá Veteran Vehicle Club Březník.

Otevřeny zůstanou i všechny expozice veletrhů PYROS a ISET v pavilonu F. Ukázky vojenské, požární a policejní techniky v akci uvidíte v oblíbené IDET ARENĚ na venkovní volné ploše. Z veletrhu IDET budou stále přístupné expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR v pavilonu P.

Skvělou podívanou nabídne i soutěž v disciplínách TFA o pohár prezídia Moravské hasičské jednoty.

Výstaviště nabídne v sobotu 1. června opravdu mnoho zábavy. Jedná se tak o ideální místo, kde s rodinou strávit Den dětí. Vstupné pro děti do 15 let je zdarma.

A co vás čeká v pavilonu Z, kam jsou soustředěny soutěže pro děti?

  • Policie ČR přiveze celou řadu techniky, kterou používá při svých zásazích. Děti si mohou zkusit běh na radar, otestují své znalosti dopravních značek. Ty starší pomocí speciálních simulačních brýlí a použitých plexiskel poznají, jak tělo (ne)reaguje na nejrůznější návykové látky od alkoholu po marihuanu, či v případě velké únavy.
  • Městská policie Brno se bude věnovat zejména cyklistům. Na jejich stanovišti si zájemci vyzkouší jízdu zručnosti mezi překážkami. Kola budou zdarma k dispozici.
  • Jihomoravští profesionální hasiči mají pod patronátem například atraktivní stanoviště „Uhas požár“, tady poteče voda proudem, protože malí soutěžící si vyzkouší na maketě hasičský zásah. V „zetku“ se dozvědí, jak vypadá hasič a co všechno potřebuje, dozvědí se zajímavosti ohledně tísňového volání či zkusí sbalit evakuační zavazadlo.
  • Dobrovolní hasiči z KSH ČMS nechají zájemce zkusit přepravit zraněného člověka nebo stát se na chvíli tím „nejhustějším“ hasičem, pro děti totiž bude připravena lehčí verze závodu TFA (ten pravý se bude odehrávat u pavilonů G).
  • Svůj speciální program Mladý závodník právě tvoří brněnské Technické muzeum a část Stavaři v akci má na starosti Stavební fakulta VUT.
  • Kdo by si potřeboval od soutěžení odpočinout, může se vyřádit na obřím skákacím hradě, nebo si poslechnout informace o projektech, kteří nejen jihomoravští záchranáři vymysleli. K vidění také bude mnoho ukázek.
  • Stanoviště otevírají v 9 hodin, poslední soutěžní karty budou vydány v 16.30 hodin, dětský program v „zetku“ končí v 17 hodin.
  • Děti neodejdou s prázdnou! Pokud splní 8 ze 14 úkolů, mohou si dojít pro odměnu do takzvané Odměnárny.