REHAPROTEX

Boccia ve čtvrtek 31. 10. v Emil sport aréně

Boccia je hra podobná francouzskému pétanque, která je určena pro nejvíce postižené sportovce. Hraje se se šesti koženými míčky červené a modré barvy a jedním bílým, zvaným Jack ball. Cílem hry je přiblížit co nejvíce míčků k bílému než je první míček soupeře. Ti, kteří nemohou míček uchopit, používají pomůcku – rampu, kterou jim drží asistent. Boccia je halový paralympijský sport. V Emil sport aréně se budete moci setkat se sportovním klubem Kociánka Brno, který se bocci věnuje, ve čtvrtek 31. 10. od 10 do 13 hodin.

Boccia má 4 zdravotní kategorie od BC1 po BC4 podle druhu postižení:

  • BC1: Hráčům smí asistovat jeden sportovní asistent, který vykonává úkony jako seřízení nebo stabilizace hracího vozíku, podání míče hráči, uválení míče (získání požadovaného tvaru).
  • BC2: Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry, mohou žádat o asistenci rozhodčího, pouze aby jim podal míček, který jim upadl, nebo při vstupu na kurt.
  • BC3: V této divizi soutěží hráči s velmi těžkou pohybovou dysfunkcí všech čtyř končetin, která je mozkového nebo jiného původu. Hráči nejsou schopni ovládat vozík a jsou závislí na pomoci asistenta nebo na elektrickém vozíku. Hráči nejsou schopni vytrvalého stisku (úchopu), proto používající pomocné prostředky. Každý hráč má povoleného sportovního asistenta.
  • BC4: V této divizi jsou zařazeni hráči nespastického postižení a hráči hrající nohou. Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry, mohou žádat o asistenci rozhodčího, pouze aby jim podal míček, který jim upadl, nebo při vstupu na kurt.

V Emil sport aréně se budete moci setkat se sportovním klubem Kociánka Brno, z.s. (SKK Brno), která zajišťuje sportovní činnost dětí a dospělých s převážně spastickým tělesným postižením. Spolupracuje s Centrem Kociánka, ale i s handicapovanými sportovci a organizacemi z celé České republiky.

SKK Brno je členem České federace Spastic Handicap, z.s., která sdružuje tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z celé České republiky. Sportovci tak získávají možnost jezdit na závody a měřit si síly s ostatními zdravotně postiženými. V případě dobrých výsledku má sportovec možnost se zúčastňovat i mezinárodních akcí. SKK Brno se věnuje především sportům jako je atletika, boccia, cyklistika, lukostřelba a curling. Rekreačně se věnuje pétanque, jako doplňkovou činnost nabízí svým sportovcům plavání, integrovanou bocciu a různé rekondiční pobyty.

Přijďte se na bocciu podívat a vyzkoušet si ji ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Více se o SKK Brno dozvíte na webu www.skkb.cz nebo na jejich Facebooku.

Další aktuality z veletrhu