URBIS SMART CITY FAIR

Chytré cestování

URBIS Smart City Fair 2019 a s ním i konference o chytrém cestování

Veletrh URBIS Smart City Fair 2019 se blíží a s ním i konference, která se dotkne chytrého cestování. První den se odborníci zaměří na aktuální trendy veřejné dopravy v České republice. Budou cestující využívat jen papírové jízdenky nebo se odbaví na jedno kliknutí elektronicky? I to bude tématem prvního dne, který se zaměří na dopravu v českých městech. Druhý den program představí novinky v oblasti technologií pro parkování a řeč bude také elektrobusech. Své koncepty představí například i zástupci italských měst Torino a Vicenza. Veletrh URBIS startuje už 5. června na brněnském výstavišti.

5. června 2019

Elektronické odbavování cestujících ve veřejné dopravě

Aktuální trendy veřejné dopravy v České republice. Kam směřují ve veřejné dopravě země Višegrádské čtyřky? Zrušíme papírové jízdenky? Je elektronické jízdné všespasitelné? Proč je segment veřejné dopravy zajímavý pro banky a karetní asociace?

Cílem konference pořádané při příležitosti 15. výročí Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje je představit aktuální trendy ve veřejné dopravě v ČR a střední Evropě, především v odbavování cestujících, ale i v dalších oblastech. Na konferenci budou zástupci KORDIS JMK poprvé prezentovat technologie pro zahájení plánovaného provozu Elektronického odbavování cestujících v IDS JMK. Zahraniční prezentující představí aktuální situaci ve veřejné dopravě v sousedních zemích – na Slovensku, Maďarsku a v Polsku. Konference se pořádá v rámci evropského projektu Peripherral Access a zúčastní se jí proto zahraniční účastníci tohoto projektu, dále budou přítomni zástupci organizátorů dopravy z České republiky, zástupci dopravních podniků a samospráv.

Prezentace: Na místě bude poprvé prezentován nový odbavovací systém v regionálních autobusech IDS JMK umožňující platby bankovní kartou, kontrolu elektronických jízdenek IDS JMK přiřazených k bankovní kartě a čtení jízdenek IDS JMK ve formě QR kódu.

Neveřejný doprovodný program: Večer mezi 20:00 až 24:00 proběhne neformální společenský večer u Brněnské přehrady spojený s mezinárodní ohňostrojnou soutěží Ignis Brunensis. Odvoz z Výstaviště na přehradu a zpět je zajištěn.

Ráno se předpokládá vypravení speciálního vlaku z Brna – Židenic na Brněnské výstaviště.


Základní struktura programu:

Úvodní slovo Jihomoravský kraj / Město Brno / KORDIS JMK
Elektronické odbavování cestujících v IDS JMK
KORDIS JMK představuje nový odbavovací systém
RIS2 DPMB
Nový řídící a informační systém DPMB
Od integrovaného dopravního systému k integraci různých dopravních módů
Zahraniční expert
Propojení Smart ticketingu a bankovnictví
ČSOB jako lídr v oblasti segmentu odbavování cestujících
Bankovní karty ve veřejné dopravě
Mastercard
Česká republika
Systém jednotného tarifu
Ostrava
Zkušenosti se smart ticketingem v Ostravě
Praha
Zkušenosti se smart ticketingem v Praze a SČK
Maďarsko
Aktuální novinky v oblasti veřejné dopravě v Maďarsku
Slovensko
Aktuální novinky v oblasti veřejné dopravě na Slovensku
Polsko
Aktuální novinky v oblasti veřejné dopravě v Polsku

 6. června 2019

Parkování P+R | Elektrobusy | Nové koncepty vnitroměstské dopravy

Jak zlepšit služby P+R? Jsou elektrobusy dopravními prostředky budoucnosti? Je nutné, aby pro nákupy do centra města jezdili zákazníci vlastními auty?

Konference s mezinárodní účastí představí novinky v oblasti technologií pro parkování a výsledky studií využívání elektrobusů v městské dopravě v Zagrebu a Žilině. Zástupci italských měst Torino a Vicenza představí nové koncepty zajišťující nákladní i osobní přepravu ve městech.

Konference se pořádá v rámci evropského projektu SOLEZ, zúčastní se jí proto zahraniční účastníci tohoto projektu, dále budou přítomni zástupci organizátorů dopravy z České republiky a samospráv.

Další aktuality z veletrhu