SALIMA 2018

Letos na Vánoce obdaruji rodinu a přátele vánočkou, říká Erbová

Modelce Vlaďce Erbové není kuchyně cizí. Pravidelně vaří i peče pro svou rodinu. Na soutěži Pekař roku, která se koná s potravinářskými veletrhy SALIMA, ale přeci jen zažila jednu premiéru. „Úplně poprvé jsem dělala vánočku a moc mě to bavilo,“ tvrdí.

Jaká jídla doma připravujete?
Dělám hlavně recepty, které mě naučily maminky s babičkou. Protože jsem pracující máma, nemám úplně čas experimentovat. Když totiž přijdu domů, tak děti už chtějí jíst. Řekla bych, že vařím standardní českou kuchyni.

Děláte jedno jídlo, nebo vaříte každému členovi rodiny zvlášť?
Do určité doby jsem to musela kvůli svým dětem rozdělovat, protože jsou od sebe šest let, což jsou úplně jiné režimy. Moje dcera je navíc krasobruslařka a partner hokejista, takže jejich jídelníček před tréninkem nebo zápasem je trochu jiný. Nemůžu jim udělat nějaké těžké jídlo, jako je třeba kachna se zelím. Synovi zase přizpůsobuji stravu věku. V roce totiž přišel o vrchní patro zoubků, takže jsem mu musela třeba dělat maso hodně do měkka a strouhat zeleninu do polévky, abych mu konzumaci zjednodušila. Ale už je to čím dál lepší, takže se pomalu učí jíst normálně.

Jak jste na tom s pečením?
O Vánocích chystám několik druhů cukroví. Běžně pak dělám různé koláče, buchty a štrúdly. Recepty na ně mám v takovém prima sešitu, do kterého si píšu rady od zkušenějších. Vánočku jsem dnes ale dělala úplně poprvé a byl to pro mě velký zážitek.

Takže jste ji nepletla naposledy?
To určitě ne! Předtím jsem se k tomu ale nedostala, protože mi ji vždycky někdo dal. Když jsem předloni přišla do Brna, zjistila jsem, že jsou tady vánočky úplným zvykem, takže jsem si řekla, že ji konečně udělám. Jenže jsem šla do práce, kde mám ženský kolektiv, takže jsem místo jedné dostala hned pět vánoček. Věřím tomu, že si ji budu chtít doma zkusit. Určitě ne ze šesti pramenů, protože jsem na to ještě nepochytila ten správný grif. Ale ze čtyř nebo tří to zvládnu.

Letos tedy dáte příbuzným a přátelům vánočkou vy?
Myslím si, že ano. Jen musím být rychlejší, což nebude snadné. V předvánočním čase se totiž hodně věnuji svému sdružení Vlaďka dětem, takže moje Vánoce jsou hodně na knop. Ale letos to snad zvládnu včas.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše