SALIMA 2018

Párečky od Steinexu, u nichž se receptura dědí od půle 19. století

Voní po bukovém dřevě a recepturu, obsahující speciální směs koření, si dovezl na Moravu prapředek jihomoravského řeznického klanu v 19. století ze svého tovaryšování v Rakousích. Řeč je o Štýrských párečcích od brněnské firmy Steinex. Za tento masný výrobek získala Zlatou Salimu 2018.

Na snímku zleva: generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš, obchodní ředitel společnosti Steinex Jiří Plachý, ministr zemědělství Jiří Milek a ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce a předseda letošní komise Zlaté Salimy Martin Klanica. Foto: Archiv BVV

 „Jedná se o tradiční výrobek z jemně mletého vepřového a hovězího masa. Vyznačuje se příjemnou a lahodnou chutí zvýrazněnou kouřem bukového dřeva,“ zní hodnocení komise, která titul udělila.

Se štýrskými párečky se neminete, ať je vložíte do horké vody nebo na gril a najdete je na pultech firemních řeznictví Moravské maso, v nezávislých obchodech i obchodních řetězcích. Brněnští uzenáři, kteří od loňského roku vystavěli velkou výrobnu v blízké Kuřimi, svůj recept podle obchodního ředitele Jiřího Plachého poprvé použili na štýrské klobásy. Pátým rokem už vyrábějí i párečky.

O Zlatou Salimu se s nimi pokoušeli už několikrát, letos to klaplo. Už dřív masný výrobek získal certifikát kvality Klasa. A nejen on, společnost se pyšní také tituly Chuť Jižní Moravy, Česká a Dětská chuťovka a dalšími z regionálních potravinářských soutěží. Zajímavostí je také to, že Steinex je významným dodavatelem potravinářského zboží s orientací na středomořskou stravu, která je pozitivně hodnocena jako zdravá výživa. Do portfolia tak patří i privátní značky Kreolis, Naxos a Snatt´s.

Za firmou Steinex stojí Jaromír Steinhauser, který patří už k páté generaci, která se zabývá zpracováním masa. Spojení rodiny s řeznickým řemeslem se datuje od roku 1846. Momentálně má firma 150 zaměstnanců. Majitel Steinexu letos také útočil na cenu EY Podnikatel roku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše