GO a Regiontour

Přibáň, Poláček, Hejlík, Jaroš, Vágner a desítky dalších osobností míří na výstaviště

Letošní ročník cestovatelských veletrhů je ve znamení hvězdných osobností. Čtyři se staly ambasadory letošního ročníku a samozřejmě do Brna zamíří. Další na výstaviště přivede cestovatelský festival Go Kamera. Koho a kdy tedy v pavilonu P potkáte?

Tváře GO a Regiontour

Pátek 17. ledna, 20:00
Radek Jaroš: Koruna světa – Afrika

Přednáška známého českého horolezce je součástí festivalu GO Kamera. Ten je letos poprvé situován do pavilonu P. Koruna světa je aktuální projekt horolezce Radka Jaroše, jehož cílem je postupně stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa. Projekt je logickým pokračováním jeho horolezecké kariéry, během níž dokázal jako první Čech a teprve patnáctý na světě dosáhnout všech 14 osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. Korunu světa a zároveň Korunu Himálaje dokázalo na naší planetě zkompletovat zatím pouze několik jedinců. A on to dokázal - na podzim 2019 vystoupil i na nejvyšší horu Afriky – Kilimanjaro a stal se tak teprve šestým Čechem, který získal takzvanou Korunu světa. Rozhovor s Radkem Jarošem čtěte zde.

Sobota 18. ledna, 12:00
Dan Přibáň: Velká cesta domů – přednáška z poslední expedice

Je třeba představovat cestovatele Dana Přibáně a jeho expedice s dnes již legendárními žlutými trabanty? Cestování má český novinář a režisér v krvi. Když před více než třinácti lety s kamarády plánoval, jak nejlépe projet velkou část světa, zřejmě ale netušil, že jeho cestovatelskou vášeň bude sdílet tisíce diváků. Dan Přibáň působil několik let jako redaktor a novinář, přesně tak ví, jaká témata v médiích frčí. Za nápadem vyrazit do světa se žlutým trabantem ale nebyla touha po senzaci, ale „obyčejná“ cestovatelská vášeň a chuť dokázat okolí, že nic není nemožné a projet svět se dá i bez velkých nákladů, auta nebo vybavení. A povedlo se. Těšte se na zajímavé a vtipné povídání. Rozhovor s Danem Přibáněm čtěte zde.

Sobota 18. ledna, 16:30
Tomáš Poláček: novinář a cestovatel vypráví o své cestě po Africe

Jednou z tváří letošních brněnských veletrhů cestovního ruchu je novinář a cestovatel Tomáš Poláček, kterého mnoho lidí zná především díky reportážím o cestě autostopem na olympiádu do Pekingu. Na svůj první stop se vydal jako teenager do Rumunska pod vlivem románu Jacka Kerouaca, později projel tímto způsobem kus světa a napsal o tom dvě knihy. Na pódiu v pavilonu P prozradí své zážitky z cest po Africe. Rozhovor s Tomášem Poláčkem čtěte zde.

 

Pátek 17. ledna, sobota 18. ledna a neděle 19. ledna
Lukáš Hejlík: Foodpark

Známý gurmán, foodblogger a autor vyhlášené Gastromapy bude od nevidím do nevidím v pavilonu F a obřím foodparku, který se premiérově koná současně s cestovatelskými veletrhy. Dá se říci, že ať přijdete v kterýkoliv den a kteroukoliv hodinu, vždy na Lukáše Hejlíka narazíte. Bude moderovat, bude se podepisovat, bude vařit! Kompletní program akce GO to Foodpark najdete ZDE. A nechejte se přivést samotným gurmánem.


Zajímaví cestovatelé

Pátek 17. ledna, 15:00, pódium pavilonu P
Marika Dumková, Busny – Cesta kolem Afriky

Sobota 18. ledna, 14:30, pódium pavilonu P
Lenka Hrabalová – Írán, přednáška přední české arabistky

Sobota 18. ledna, expozice Fotolabu a Exim Tours
Jakub Vágner - český rybář a držitel několika světových rekordů v lovení ryb. Zájemci se s ním mohou přímo na místě nechat vyfotit a fotografii si ihned odnést.

Neděle 19. ledna, 12:45, pódium pavilonu P
Broňa Mikulášek – Východní Sajany


GO Kamera

16. – 19. ledna
Hlavním tématem čtyřdenního maratonu přednášek a besed se stane připomínka legend Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, který slaví 100. narozeniny. Cestovatelský festival vyrostl pod taktovkou Rudolfa Švaříčka a CK Livingstone v největší cestovatelskou přehlídku v Česku a představí 50 výrazných osobností. O zážitky se dělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové, a dobrodruzi. Přijede horolezecká legenda Peter Habeler, režisér Václav Marhoul, závodník rallye Paříž – Dakar Karel Loprais, lyžař Martin Koukal, herečky Jitka Čvančarová a Jana Paulová nebo režisér Igor Chaun či ekolog Martin Bursík. Akce láká všechny zájemce o kulturu, přírodu, aktivní život. Užijeme exotiku, svět barev, geografické exkurze, romantiku i perličky, zajímavé informace i citlivá zamyšlení. Kompletní program najdete zde.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše