Národní výstava myslivosti

Trezor podle gusta

Jednou z povinností myslivce či lovce v Česku, který vlastní více jak dvě střelné zbraně, je jejich ukládání do certifikovaného úschovného objektu, nebo chcete-li do trezoru. A právě na jejich výrobu se specializuje děčínská společnost Justra trezory, která je jedním z vystavovatelů na Národní výstavě myslivosti.

Od roku 1995, kdy firma vznikla, vyrobila na 60 tisíc trezorů různých typů, od zbraňových skříní přes klasické trezory na cenné věci či dokumenty až po ty zabudované ve zdi. V Brně na myslivecké výstavě představuje certifikované trezory podle českých a evropských norem. Všechny trezory jsou certifikovány a zařazeny do příslušných bezpečnostních tříd Akreditovaným certifikačním orgánem č. 3025 pro certifikaci výrobků společnosti TREZOR TEST, s. r. o.

„Nabízíme certifikované trezory od základních typů až po vysoce bezpečné fajnovky,“ říká výkonný ředitel společnosti Ladislav Justra. Jako zajímavý příklad uvádí prosklené bezpečnostní skříně na úschovu zlatých hodinek či dalších cenných věcí. „Nedávno jsme pro jedno muzeum v Čechách vyráběli například vitrínu na zlaté šperky zdobené českými granáty v hodnotě kolem sta milionů korun.“

Národní výstava myslivosti je podle jeho slov příležitostí nejen k prodeji výrobků. „Naše účast nám pomáhá dostat se do širšího povědomí lidí, kteří pak objednávají třeba za půl roku nebo za rok. Vždycky je lepší vidět trezor v reálu než jenom na internetu nebo v časopise, osahat si ho, vyzkoušet,“ říká ředitel rodinné firmy, která úspěšně exportuje i do Německa, Itálie, Slovinska, Holandska, Švédska, Norska, Rakouska, Islandu či Namibie. Výrobky české firmy využívá kromě Policie České republiky také policie v Dánsku, Holandsku i Namibii a také česká a dánská armáda.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše