Motosalon

V Česku se letos začne prodávat retro Jawa z Indie

Tuzemští fandové značky Jawa by se letos měli dočkat zahájení prodeje retro modelu Jawa 300, který vyrábí v Indii v licenci společnost Mahindra. Jawa letos v ČR počítá s prodejem několika kusů, větší objem chce prodat v příštím roce.

Motorka musela projít evropskou homologací, protože místní normy se od indických výrazně liší.  Vzhledově bude motocykl nezměněný, ale po technické stránce doznal několika změn. "Homologace je v tento okamžik již dokončena a probíhá příprava výroby na toto modifikované provedení," uvedl Jiří Kraft z týnecké Jawy.

Jawa 300 je inspirovaná klasickou "kejvačkou". Čtyřtaktní jednoválec má objem 293 ccm o výkonu 27 koní. Vodou chlazený agregát plní poslední emisní normy a jeho zvuk byl speciálně vyladěn tak, aby připomínal projev klasických jaw. Cenu pro český trh předpokládá Jawa 149.900 Kč včetně DPH.

Jawa se v minulosti  proslavila zejména svou dvoutaktní třistapadesátkou, kterou na některé trhy stále dodává. Vedle toho vyrábí čtyřtaktní motocykly Jawa 350 a 660, které prodává i v ČR. Na Motosalonu bude vedle indické Jawy 300 k vidění čtyřtaktní třistapadesátka, která je od loňska nabízená i jako scrambler.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše