Národní výstava myslivosti

Výstava chovatelských trofejí představuje rekordních 600 kusů

Letošní výstava chovatelských trofejí pocházejících od myslivců z Brna a okolí je unikátní hned ze dvou důvodů. Za prvé nabízí rekordní počet 600 trofejí, což je zhruba desetkrát více než v minulých ročnících, za druhé ukazuje celou řadu oceněných kousků. „Je vidět, že i ve městě a jeho okolí mohou žít krásní srnci, jejichž trofeje jsou bodově vysoce hodnoceny. Mnohé trofeje, které jsou tu k vidění, získaly zlaté či stříbrné ocenění,“ říká na stánku Českomoravské myslivecké jednoty Žaneta Živělová z OMS Brno-město.

Na výstavě jsou vystaveny nejen srnčí trofeje, ale i ukázky jelení, dančí a černé zvěře. Nechybí ani škodná -  jezevci a lišky. Organizátoři začali s přípravou výstavy už v listopadu loňského roku, kdy oslovili myslivce s prosbou o zapůjčení trofejí. Jejich svoz, hodnocení a výběr trval celé tři dny. Samotná instalace pak zabrala několik hodin. V těsném sousedství výstavy chovatelských trofejí jsou k vidění také čtyři nejlepší raritní trofeje srnčí zvěře, které během výstavy ocení odborný časopis Svět myslivosti.

„Mám radost, že se nám podařilo představit tak reprezentativní kolekci. Velkého počtu trofejí se podařilo dosáhnout i díky tomu, že spojily své síly dva okresní myslivecké spolky Brno-město a Brno-venkov. Výstava odráží kvalitu honiteb a ukazuje, že se myslivci a jejich spolky o zvěř dobře starají,“ dodává Žaneta Živělová, podle jejíchž slov si lovci svých trofejí velmi cení. Také říká, že vášeň pro myslivost se často dědí z generace na generaci. „Počty myslivců v našich spolcích jsou dlouhodobě na stejné úrovni, členská základna je však spíše starší. Proto se snažíme oslovovat mladé lidi, pořádáme pro ně kroužky i myslivecké kurzy, které končí získáním mysliveckého lístku.“

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše