Minerály Brno

Znalosti o světě hornin a minerálů prohloubíte díky Atlasu i originálnímu kalendáři

Svět minerálů, kamenů a hornin je velmi bohatý. Všichni, kdo do něj chtějí proniknout a nastudovat si zajímavé informace o nerostném bohatství, by na výstavě Minerály Brno neměli minout stánek společnosti ALADIN agency z Prahy. Ta zde totiž bude nabízet obsáhlou knihu Atlas našich hornin, ale i kalendář s originálními fotografiemi opálů.

Kniha Atlas našich hornin je ideálním úvodem do pestrého světa hornin. Představuje zástupce všech hlavních druhů hornin z České republiky od těch běžných až po ty vzácnější. Autor knihy RNDr. Richard Jan Hons je sice odborníkem na slovo vzatým, v knize však klade důraz především na stručnost, výstižnost a srozumitelnost. „Publikace vychází z pozorování pouhým okem a s použitím nejjednodušších pomůcek, které jsou každému dostupné. Pomocí kvalitních fotografií, schémat a tabulek jsou postupně probrány horniny vyvřelé, usazené a přeměněné, nechybí ale samozřejmě ani obecné kapitoly,“ popisuje knihu Petr Trněný z ALADIN agency a dodává, že Atlas je určen všem zájemcům o geologii, učitelům a studentům gymnázií i žákům druhého stupně základních škol.

Krásnými fotografiemi okouzlí návštěvníky také druhý kousek z nabídky ALADIN agency – kalendář pro rok 2020 s názvem Drahé opály z Červenice-Dubníku. Autorem kalendáře je Peter Semerád, který si právě tyto minerály nezvolil náhodou. „V roce 2020 to bude 100 let od přejmenování „uherských“ opálů na „drahé opály“, právě v roce 1920 se také začala aktivně řešit otázka budoucnosti opálových dolů v Červenici – Dubníku v novém geopolitickém kontextu,“ vysvětluje Trněný. Milovníci těchto krásně zbarvených vzácných kousků se v kalendáři potěší hned třinácti fotografiemi opálů v surovém stavu i výbrusů.

Další aktuality z veletrhu