Minerals Brno

Translation is not available.

Znalosti o světě hornin a minerálů prohloubíte díky Atlasu i originálnímu kalendáři

Svět minerálů, kamenů a hornin je velmi bohatý. Všichni, kdo do něj chtějí proniknout a nastudovat si zajímavé informace o nerostném bohatství, by na výstavě Minerály Brno neměli minout stánek společnosti ALADIN agency z Prahy. Ta zde totiž bude nabízet obsáhlou knihu Atlas našich hornin, ale i kalendář s originálními fotografiemi opálů.

Kniha Atlas našich hornin je ideálním úvodem do pestrého světa hornin. Představuje zástupce všech hlavních druhů hornin z České republiky od těch běžných až po ty vzácnější. Autor knihy RNDr. Richard Jan Hons je sice odborníkem na slovo vzatým, v knize však klade důraz především na stručnost, výstižnost a srozumitelnost. „Publikace vychází z pozorování pouhým okem a s použitím nejjednodušších pomůcek, které jsou každému dostupné. Pomocí kvalitních fotografií, schémat a tabulek jsou postupně probrány horniny vyvřelé, usazené a přeměněné, nechybí ale samozřejmě ani obecné kapitoly,“ popisuje knihu Petr Trněný z ALADIN agency a dodává, že Atlas je určen všem zájemcům o geologii, učitelům a studentům gymnázií i žákům druhého stupně základních škol.

Krásnými fotografiemi okouzlí návštěvníky také druhý kousek z nabídky ALADIN agency – kalendář pro rok 2020 s názvem Drahé opály z Červenice-Dubníku. Autorem kalendáře je Peter Semerád, který si právě tyto minerály nezvolil náhodou. „V roce 2020 to bude 100 let od přejmenování „uherských“ opálů na „drahé opály“, právě v roce 1920 se také začala aktivně řešit otázka budoucnosti opálových dolů v Červenici – Dubníku v novém geopolitickém kontextu,“ vysvětluje Trněný. Milovníci těchto krásně zbarvených vzácných kousků se v kalendáři potěší hned třinácti fotografiemi opálů v surovém stavu i výbrusů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše