Internationale Maschinenbaumesse

Übersetzung nicht verfügbar.

Na výstavišti vystavuje celý svět. Polovina vystavovatelů je zahraničních

Polovina z více než 1660 vystavovatelů přijela na brněnské výstaviště ze zahraničí. Nejvyšší zájem je tradičně z Německa, ale necelá stovka firem přijela z Číny a přes padesát vystavovatelů dorazilo z Indie. Zajímavostí je vůbec první oficiální expozice Maďarska se 13 strojírenskými firmami. Téměř stovka vystavovatelů zamířila do Brna ze Slovenska, rekordní účast hlásí Rakousko. V pavilonu V najdete vyslance italského strojírenství, už tradičně se představují také špičkové francouzské technologie.

Opět silná Čína

Téměř sto vystavovatelů zamířilo do Brna z Číny. Polovina z nich organizovaná CCPIT MSC se představuje na téměř 700 m². Tyto společnosti jsou z provincie Zhejiang (česká transkripce Če-ťiang), Guizhou (Kuej-čou), provincie Fujian (Fu-ťien), provincie Liaoningu (Liao-nin-ku), provincie Jiangsu (Ťiang-su) a dalších. Zhejiang se nachází v jihovýchodní Číně. Je to jedna z nejmenších provinčních politických jednotek v Číně, ale je také jednou z nejlidnatějších a nejbohatších. Hlavní komoditou v exportu provincie Zhejiang jsou elektromechanické výrobky náročné na kvalitní pracovní sílu, a výrobky špičkových technologií. Výrobky, které spoluvystavovatelé představují v letošním roce, jsou zejména hydraulické prvky a systémy, motory, čerpadla, průmyslové armatury, převodovky či nářadí.

Provincie Guizhou Je to první celostátní komplexní pilotní oblast velkých dat v Číně, národní pilotní oblast ekologické civilizace a vnitrozemská pilotní oblast otevřené ekonomiky. Již 7 po sobě jdoucích let se umístila na třech největších celostátních burzách v oblasti ekonomického růstu. V současné době Guizhou intenzivně rozvíjí průmyslová odvětví velkých dat, výroby zařízení, letectví a kosmonautiky, elektronických a informačních, biofarmaceutických, nových materiálů atd. V Guizhou se nachází také pětisetmetrový clonový sférický radioteleskop (Aperture Spherical Radio Telescope – zkratka FAST, „oko nebes“). Vláda provincie Guizhou letos věnovala účasti na MSV velkou pozornost. Do Brna přijelo představit své výrobky 16 společností z provincie. Vystavovanými výrobky jsou převážně ložiska, ozubená kola, obráběcí stroje, zařízení na výrobu elektrické energie atd. Také v letošním roce přichází na MSV několik reprezentativních společností, jako je GuiZhou Meiling Power Sources Co., Ltd, která je hlavním výrobcem speciálního chemického zdroje energie pro letectví a speciální zařízení v Číně, rovněž vybavení klíčových laboratoří pokročilých chemických zdrojů elektrické energie. Společná expozice firem z Guizhou je umístěna v pavilonu Z, stánky 65-66.

Největší zájem z Německa

Již tradičně se nejvíce zahraničních vystavovatelů přihlásilo z Německa. Celý článek najdete ZDE.

Inovativní Slovensko

Na 61. ročníku MSV v Brně se představí více než 80 slovenských vystavovatelů. Díky podpoře Ministerstva hospodárstva SK a Slovenské agentury pro rozvoj investic a obchodu se vedle tradičních vystavovatelů představí i střední a malé slovenské podniky či perspektivní start-upy. Slovenští vystavovatelé přivezou inovativní řešení pro digitalizaci a optimalizaci výroby, nejrychlejší 3D skener či odolný ultralehký kontejner. Další informace ZDE.

Rekordní Rakousko

Veletrhu MSV se letos účastní rekordní počet rakouských firem v oficiální skupinové expozici, kde své produkty a řešení představuje patnáctka rakouských vystavovatelů. Expozice pod hlavičkou Obchodního oddělení Rakouského velvyslanectví je rovněž jubilejní - za posledních deset let prošlo expozicí s logem Austria na stovku firem. Rakouský stánek nabízí hned několik přelomových novinek a unikátních technologií. Firma Tofmotion v Brně představuje kameru využívající technologii time-of-flight. Tato kamera poskytuje široké možnosti využití při zajištění bezpečné interakce člověka a stroje a nalezne uplatnění rovněž v oblasti autonomního řízení a v logistice. Další světový unikát s velkým potenciálem při konstrukci vozidel bez řidiče představila světu nedávno společnost MTA-Systems. Jedná se o řiditelný náboj hnacího kola, který tvoří dva motory. Jeden zajišťuje pohon a druhý řízení a k jeho klíčovým vlastnostem patří velmi malá prostorová náročnost a minimální poloměr otáčení. Místo na rakouském stánku si s předstihem zajistila také řada firem, které lze na MSV potkat každoročně. Společnost KEBA se například snaží reagovat na neuspokojenou poptávku po kvalifikovaných pracovních silách a představuje možnost nahrazení ručního broušení a leštění robotickým řešením.

Indie stojí o spolupráci

Konfederace indického průmyslu (CII) a Rada pro podporu exportu techniky (EEPC) Indie s podporou ministerstva obchodu a průmyslu indické vlády zastřešují oficiální indickou účast hned několika expozicemi na 61. mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně. Indie se veletrhu účastní pěti desítkami vystavovatelů, kteří se zaměřují na široké spektrum produktů a služeb souvisejících se strojírenstvím, průmyslem 4.0, digitální továrnou a dalšími tématy veletrhu. Celý text ZDE.

Itálie ve „véčku“

V pavilonu V se už tradičně na velké ploše rozkládá Area Italia, tedy prezentace italských vystavovatelů. Italsko-česká obchodní a průmyslová komora Camic, která patří mezi největší zahraniční komory v České republice, jich na oficiální expozici přivedla devět. Celkem se však MSV účastní na osm desítek italských společností, včetně jejich českých zastoupení. V Area Italia najdou zájemci zástupce výrobců komponentů pro průmyslovou mechanizaci, dále výrobce brusiv či kotoučů. Je zde například významná firma Cosberg či Camozzi Automation.

Francouzská špička

Kompletní zprávu o francouzských vystavovatelích najdete ZDE.

Maďarsko poprvé jako oficiální účast

Strojařské firmy vyslalo do Brna taktéž Maďarsko. Jde o historicky první oficiální účast této země na MSV. Celý text najdete ZDE.

Své zastoupení má na brněnském výstavišti i Baskicko. A opomenout nelze ani Rusko, v úterý pořádá celý Bussiness Day. V pavilonu Z najdou zájemci například expozici St. Petersburgu, která představí nejen průmyslové možnosti tohoto města.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše