MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

JITONA zabodovala s ložnicí Karolína

První cenu GRAND PRIX MOBITEX 2019 v kategorii progresivní design získala na veletrhu společnost JITONA a.s. za novou ložnici Karolína. Její autorka Zuzana Škrinárová se inspirovala přírodou, především křídly berušky, a propojila tento motiv do velmi jednoduchého a elegantního designu celé sestavy ložnice. Zajímavé detaily se objevují nejen na posteli, ale i na dvířkách komody nebo na předním čele nočního stolku.

„Se Zuzanou Škrinárovou jsme začali spolupracovat v době, kdy k nám přišla ještě jako studentka na stáž. Tato spolupráce vyústila v to, že jsme vytvořili některé modely, které už aktuálně vyrábíme, a v loňském roce jsme ji požádali, aby nám už v plném zaměstnaneckém poměru vytvořila nový model ložnice. Karolína je výsledkem zhruba půlroční spolupráce. Jde o velmi svěží a zajímavý mladý design, kdy využíváme kombinaci masivního dubu a dýhy. Jsme potěšeni, že se nám podařilo za tuto ložnici získat ocenění, protože jsme byli od první myšlenky přes návrhy a vizualizace přesvědčeni, že model Karolína osloví zákazníky. Jsme velice rádi, že oslovil i porotu,“ říká Miroslav Vrba, ředitel třebíčského závodu. Hlavní cenu vnímá jako ocenění práce mladé designérky, ale i techniků a všech pracovníků, kteří připravili novinku do výroby - jako propojení jejich umu, know-how i tradičního řemesla.

JITONA a.s. je největší českou firmou se 150letou tradicí vyrábějící a exportující nábytek. Obchodní aktivity zaměřuje především na tuzemský trh a export, který tvoří více než 90 % obratu. Nábytek vyváží hlavně do Německa, Velké Británie, Švédska a Dánska.  Zaměstnává přibližně 700 pracovníků ve dvou výrobních závodech. V Třebíči se specializuje na výrobu designového dýhovaného nábytku a klasického nábytku z masivu a vyrábí zejména ložnice a obývací pokoje. V Klatovech je soustředěna výroba dýhovaných sortimentů pro společnost IKEA. 

„Globalizace dostihla i celý český nábytkářský průmysl. JITONA je tak pod velkým tlakem ze zahraničí, nejenom asijské, ale i evropské, například polské konkurence. Snažíme se stále držet vysokou úroveň kvality v různých směrech, kdy vyrábíme jak ekonomický, tak velmi kvalitní a designový nábytek. Grand Prix Mobitex je určitě krásné ocenění, je to pro nás velká čest, že se nám ho podařilo získat a je pro nás přínosem i z marketingového hlediska, ale nechceme usnout na vavřínech. Důležité je, abychom v nastoleném trendu dokázali pokračovat. Chceme každý rok přicházet s novou modelovou řadou. Teď aktuálně připravujeme k této ložnicové sestavě i sestavu obývacích stěn, takže věříme tomu, že přineseme ještě v letošním roce tento nový svěží design do obýváků. Máme přichystané další modely, kterými chceme navázat na velmi úspěšné řady ložnicových sestav Keros a chceme připravit nové prvky jak obývacích sestav Kerosu, tak pro samotnou ložnici,“ dodává Miroslav Vrba.

Weitere News von der Messe

02. 03. 2019 MOBITEX Mladí čalouníci umí! Mistři republiky přijeli až z Liberce

Mistrovství ČR v oboru čalouník se konalo už poosmé, ale poprvé v rámci Stavebního veletrhu. Mladí čalouníci soutěžili v aréně pavilonu Z bok po boku s dalšími řemeslnými profesemi. Přihlížejícím divákům dokázali, že si poradí i s náročnou rekonstrukcí retro křesla.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše