MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Ocenění Grand Prix MOBITEX 2019 mají ložnice i pytlíky na chléb

Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX ve středu podvečer zažil sváteční chvíle.

A to když byly oceněny nejlepší exponáty vystavovatelů ve dvou tradičních kategoriích – progresivní design a progresivní technologie. Na stupni vítězůstanula a cenu Grand Prix MOBITEX 2019 získala ložnice Karolína od akciové společnosti JITONA.

Hned za exponátem tradičního třebíčského výrobce následuje radiátor TERMA Camber od polského výrobce TERMA SP a třetí v pořadí - ložnice Deira od výrobce a vystavovatele, společnosti Postelia. V kategorii progresivní technologie porota neudělila první cenu. Druhá se umístila kolekce lněných sáčků na chléb s příznačným názvem CHLIEB ze slovenské dílny Localhand a třetí místo získal jídelní stůl WOOD 4 EVER.

Pojďme stručně charakterizovat oceněné exponáty.

Ložnici Karolína inspirovanou živočišnou říší navrhla pro Jitonu Zuzana Škrinárová. „Inspirace je vidět na dvířkách komody, která v otevřeném stavu připomínají křídla berušky. Propojujícím znakem celé kolekce je konstrukční detail úchytek komody. Madla jsou přenesena zepředu na bok. Barva odpovídá bělenému dubu," popsala ložnici návrhářka, která zaujala porotu kultivovaným pojetím ložnicového nábytku v moderním retro stylu.

Terma oslovila komisi s podokenním radiátorem z hliníku v moderním designu a získala si sympatie tvarovou čistotou průmyslového produktu, precizním řemeslným zpracováním a důrazem na detail.¨

Český výrobce ložnicového nábytku Postelia přihlásil do soutěže ložnicovou sestavu Deira, která je inspirována designem 60. a 70. let a je vytvořena z přírodních materiálů. Právě neokázalé designérské řešení ložnicového nábytku, respekt k materiálu a zpracování masivu zabodovalo u poroty.

Kolekce Chlieb vznikla v chráněné dílně v Galantě a nabídla unikátní lněné sáčky, které uchovávají chléb čerstvý bez použití papíru či igelitu. Zdobení je inspirované lidovou tvorbou.

Český výrobce nábytku Wood 4 Ever zaujal jídelním stolem s komodou z dubového masivu. Porota ocenila právě využití přirozených vlastností masivu a kultivovaný návrat k tradičnímu řemeslu. Ceny předávali Lucie Haraslínová, předsedkyně Klastru českých nábytkářů, předsedkyně poroty Dagmar Koudelková, ředitelka Národního centra nábytkového designu, a generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Slavnostnímu vyhlášení předcházela vystoupení dvou významných řečníků z oboru. Prezident Asociace českých nábytkářů Martin Čudka stručně shrnul aktuální témata, jimiž se zabývají nábytkářské firmy a členové asociace, a ocenil nápadité a inovativní studentské práce, kterým Veletrhy Brno dávají na veletrhu MOBITEX dlouhodobě prostor. Lucie Haraslínová pak hovořila o zdařilých výrobcích a trendech na veletrhu, a partnerství s Veletrhy Brno a zapojení žáků a studentů do veletržních aktivit a soutěží.

Weitere News von der Messe

02. 03. 2019 MOBITEX Mladí čalouníci umí! Mistři republiky přijeli až z Liberce

Mistrovství ČR v oboru čalouník se konalo už poosmé, ale poprvé v rámci Stavebního veletrhu. Mladí čalouníci soutěžili v aréně pavilonu Z bok po boku s dalšími řemeslnými profesemi. Přihlížejícím divákům dokázali, že si poradí i s náročnou rekonstrukcí retro křesla.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše