GO a Regiontour

Translation is not available.

Slovensko jako dobrý nápad. Na veletrhu představili největší lákadla

Pokud netíhnete k dovolené u moře, ale Česko už máte zase projeté křížem krážem, slovenská krajina vám bude skvělým cílem. Na Slovensku se totiž nemůžete ztratit. Země s Tatrami, termálními prameny a vybranými specialitami letos opět zavítala na veletrh GO a Regiontour.

Aktuálně jsou v nabídce především zimní rekreace. „Slovensko nabízí skvělou možnost jít si zalyžovat. Kromě celé řády služeb jako servis nebo půjčovna zimního vybavení, rozšířili Slováci služby o následnou regeneraci. Poblíž lyžařských center tak už dnes najdete termální koupaliště nebo akvaparky,“ řekla zástupkyně slovenského cestovního ruchu Klára Badinková.

Každoročním lákadlem jsou přitom ledové sochy ve Vysokých Tatrách. „Letošní téma ledového dómu na Hrebienku je katedrála Notre Dame. V tatranském ledovém dómu můžete očekávat kopii nádherné západní fasády, kde se nacházejí tři hlavní vchody,“ nastínila Badinková. Loňským tématem byl španělský chrám Sagrada Família.

Na letošním mistrovském díle se podílelo kompletně 18 sochařů z Litvy, Německa, Polska, Česka a Slovenska. Hlavním stavitelem je i letos Ada Bakoš. Na stavbu se použilo neuvěřitelných 1880 bloků ledu, které dohromady váží více než 225 tun. Ledový dóm je umístěn v kupoli o průměru 25 m a nejvyšší bod stavby dosahuje výšky až 11,5 m.

Slovensko také představilo lákadla, která nejsou tolik známá. „Turisty lákáme také na sochu Ježíše Krista na Oravě nebo slovenský Orloj, který je ve Staré Bystřici. Mimo jiné na něm pracovali čeští hodináři a troufám si tvrdit, že jsou to nejpřesnější hodiny na Slovensku,“ dodala Badinková.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše