ANIMAL TECH

Translation is not available.

Vlnohrátky

Soutěže a ukázky práce s vlnou

Soutěže pro všechny věkové kategorie.

Přemotání přadénka do klubíčka

Soutěž pro dvojice, soutěžící dostanou k dispozici přadénko vlny ( 100g), které musí co nejrychleji přemotat do klubíčka. Nejrychlejší vítězí.

O nejdelší uháčkovaný řetízek

Soutěžící dostanou přízi o váze 5g, háček na háčkování č.5, pomocí kterého se budou snažit uháčkovat za časový limit 2 min. co nejdelší řetízek. Vítězí nejdelší řetízek.

Sbírání klubíček

Soutěž pro rodiny s dětmi. Soutěžící se budou snažit sesbírat rozházená klubíčka (30 kusů) do proutěného koše v co nejkratším časovém limitu. Soutěž probíhá v minimálně dvou družstvech.
Všechny soutěžící odměníme věcnými cenami a jako bonus vítěz soutěže ve Sbírání klubíček bude mít tu čest stát se kmotrem jehněte (kůzlete). Vítěz může pro mládě vymyslet jméno a pokřtít jej. Obdrží i certifikát kmotra mláděte.
Po celou dobu akce bude pro návštěvníky k dispozici i dílnička, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet práci s vlnou. Ti nejmenší mohou vyrábět ovečku pomocí papíru a vlny, ti starší mohou vyzkoušet tkaní na kolíkovém stavu a nebo vyzkoušet bubnovou česačku. Vše za odborné pomoci nadšeného chovatele ovcí a také zpracovatele vlny.

Ukázky zpracování vlny

Budou rovněž po celou dobu akce. Práce na kolovratu, na tkalcovském stavu, plstění jehlou i plstění mokrou technikou.
Všichni členové klubu zpracovatelů vlny a jiných přírodních materiálů budou návštěvníkům nejen předvádět jednotlivé druhy zpracování, ale odpovídat i na dotazy.

Garantem je paní Vladimíra Křenková, Stránské z.s.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše