ANIMAL TECH

Translation is not available.

O Zlatou medaili zabojuje vyhřívaný žlab, který vyvinuli čeští odborníci. Na veletrhu zažije premiéru

Jako českou specialitu lze označit nerezové vyhřívané napájecí žlaby značky Farmtec. Na světě tento žlab nemá obdoby, proto se ho společnost Farmtec a. s. rozhodla přihlásit do soutěže o Zlatou medaili Animal Tech 2019.

Napájecí žlab se odborníkům osvědčil pro všechny kategorie skotu, ovce, kozy a koně.Skládá se přitom ze dvou samostatných částí - z nohy žlabu (může být žárově zinkovaná nebo nerezová) a tělesa žlabu (to se skládá ze žárově zinkovaného skeletu a nerezové vany, v níž je vodní hladina). Díky této sestavě lze udržovat určitou proměnlivou polohu vany žlabu (levé či pravé provedení nesymetrických typů) při konečné instalaci ve stáji.

Po představení na brněnském veletrhu Animal Tech vyzkoušejí inovaci první čeští farmáři. „Budeme dodávat prvních deset kusů. Naši zákazníci jej přitom nikde jinde neseženou, protože jsme se cestou vyhřívání vydali jako jediní na světě. Dá se tedy říct, že to bude premiéra pro celou Evropu,“ řekl Martin Křivka za společnost Farmtec a. s.

Navíc pokud dojde k náhlému mechanickému poškození horní části s vanou, například s technikou, je možné poměrně jednoduše těleso žlabu demontovat a vyměnit za nové, bez nutnosti odstraňování zabetonované nohy žlabu. Omezí se tak na minimum čas, po který nebudou mít zvířata v dané skupině přístup k vodě.

Zlatá medaile Animal Tech 2019

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše