ANIMAL TECH

Translation is not available.

Plošina pro nakládání krůt ušetří čas, námahu a drůbež převoz nestresuje. Usiluje o ocenění

Rychlá, nastavitelná a účinná. Takovými vlastnostmi se může pochlubit exponát přihlášený společností AGE s.r.o. do soutěže Zlatá medaile Animal Tech 2019. Plošina pro nakládání krůt je mobilní zařízení určené k nakládce drůbeže z haly na nákladní automobil. Největším přínosným faktorem je bezpečnost a žádný stres pro zvířata.

Plošinu už testovali farmáři ve střední Evropě. „Čeští i polští farmáři s touto plošinou mají skvělé zkušenosti. Lidem ušetří spousty práce,“ řekl ředitel společností AGE s.r.o. Václav Bouz. Plošina je účelná především pro farmy, které jsou rozděleny na několik menších center. „Hlavní výhoda plošiny pro krůty spočívá v mobilitě. Protože si ji můžete zakoupit jak s podvozkem nebo bez, je vhodná i pro rozsáhlejší farmy,“ vysvětlil Bouz. Její výhoda je také v mobilitě.

Firma využila zkušenosti z farem, se kterými spolupracuje, a vyvinula u plošiny nastavitelnou výšku od 1,20 metrů do 4 metrů. „Krůty totiž potřebujete dostat jak do nákladního auta, které není tak vysoké, tak do kontejneru, který pod čtyři metry vysokou stěnu nejde,“ řekl Bouz.

S plošinou můžete také bez obav do plného provozu. Společnost ji vybavila podvozkem vhodným k manipulaci a prostorem pro registrační značkou. Farmáři s velkými pozemky, proto mohou také snadněji přemisťovat krůty mezi jednotlivými halami. „Dříve museli všechnu tuto práci zastat lidé. My jsme se jim snažili ulehčit hlavně s námahou a zvířatům ulehčit od zbytečného stresování,“ dodal Bouz.

Zlatá medaile Animal Tech 2019

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše