ANIMAL TECH

Translation is not available.

Senzor v uchu a aplikace Allflex Mladý skot fungují jako celodenní chůva pro telata

Zdraví telat je pro farmáře na prvním místě. Sledování dobrého růstu a zdravotního stavu patří k jejich každodenní práci. Aplikace Allflex Mladý skot se senzorem eSense™ Flex jim toto sledování dokáže v prvních šesti měsících výrazně usnadnit. Společnost Eurofarm systems s.r.o. přihlásila aplikaci do soutěže o Zlatou medaili Animal Tech 2019. Farmáři tak mohou každý den napnout síly, kde je to zrovna potřeba.

Monitorovací zařízení nosí telata v uších. Aplikace je kompatibilní s ušním senzorem eSense™ Flex. „Protože údaje sbíráme neustále a vyhodnocujeme je v grafech, je nejjednodušší všechno hlídat pomocí ušního senzoru. Farmáři tak o stavu každého telete neustále ví,“ vysvětlil princip odesílání dat Vladimír Musil ze společnosti Eurofarm systems s.r.o. Aplikace sleduje kromě celkového stavu také přežvykování.

Největší výhoda tohoto hromadného sběru dat tkví v jednoduchosti. „Systém dokáže rychle rozpoznat zdravotní komplikace u telete. Lékaři tak mohou zahájit léčbu dříve. V porovnání s lidmi dokážeme problém podchytit mnohem rychleji,“ dodal Musil. Největší úspěch proto sklízí v časech, kdy farmáři sledují, jakým způsobem se léčba projevuje. Lékař tak může přijít na kontrolu i dříve, než měl původně v plánu.

V Česku je aplikace Allflex Mladý skot zatím ve zkušební době. Specialisté však čerpají zkušenosti z Ameriky nebo Evropy. Na veletrhu Animal Tech si chovatelé a návštěvníci budou moci prohlédnout také její jednoduchou aplikaci. „Je to unikátní také v tom, že monitorovací známka váží pouze pětadvacet gramů,“ dodal Musil.

Zlatá medaile Animal Tech 2019

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše