ANIMAL TECH

Translation is not available.

STS Olbramovice ukáže, jak jednoduše dopravit hnojivo ke každé rostlině. Do soutěže hlásí čtyři exponáty

Farmáři dobře vědí, jak je důležité dodat správné živiny do půdy vinic, chmelnic, sadů a polí. Pomoci jim může rozmetadlo organických hnojiv Davinio od české společnosti STS Olbramovice, a.s. Zařízení, které rozmetá chlévskou mrvu, kompost, rašelinu a vápenec, přihlásila do soutěže o Zlatou medaili Animal Tech 2019. Lze s ním rozmetat také pelety pro nastýlání hal.

Rozmetadlo, jako návěs na korbu, ocení jak začínající, tak zkušení farmáři. „Protože jde o velice jednoduché zprovoznění, tak s rozmetadlem nebude mít žádný farmář těžkosti. Největší přínos vidím v tom, že dokáže rovnoměrně rozvrstvit kompost nebo rašelinu ve vinici nebo chmelnici,“ řekla Radka Vaňková ze společnosti STS Olbramovice, a.s. Materiál padá k metacímu zařízení pomocí rohatko-západkového mechanismu.

Rozmetadlo má záběr 1,5 metru, ale pomocí nástavců jej lze rozšířit až na 5 metrů. „Rozmetadlo je pak velice funkční také na velká pole nebo do sadů. Právě s takto širokým záběrem i farmář, který si nemůže dovolit tolik pracovníků zvládne všechno sám,“ dodala Vaňková. Rozmetadlo společnost otestovala také při nastýlání hal pro chov drůbeže peletami.

STS Olbramovice se v seznamu kandidátů na Zlatou medaili objevují hned čtyřikrát. Kromě rozmetadla Davinio podnik přihlásil do letošního ročníku soutěže také svoji hydraulickou lopatu, krmný a nastýlací vůz Kamzík a rozdružovač balíků Romet. Všechny vyjmenované exponáty najdou zájemci v expozici firmy na volné ploše ploše u pavilonu P.

Hydraulická lopata

Hydraulická lopata má velké využití pro přepravu a nakládání různých sypkých i kusových materiálů. Lze s ní uklízet sníh, převážet odpad apod. Je určena pro malé i velké hospodářství, do lesa či obce.

Krmný a nastýlací vůz Kamzík

Série návěsů je určena pro dopravu a dávkování objemných krmiv nebo pro účely nastýlání slámy ve stájích s chovem skotu.

Rozdružovač balíků Romet

Rozdružovač balíků sena, slámy i senáže ROMET je určen pro nastýlání na větší vzdálenost ve stájích s podestýlkou a volným ustájením hospodářských zvířat. Rozdružuje balíky v kulaté i hranaté formě.

Zlatá medaile Animal Tech 2019

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše