ANIMAL TECH

Translation is not available.

Studenti mají před sebou zemědělskou olympiádu. Soutěží v dojení či jízdě na traktoru

Hned deset soutěží čeká mladé zemědělské talenty 14. května na brněnském výstavišti. U příležitosti Národní výstavy hospodářských zvířat se tu totiž uskuteční zemědělská olympiáda. Studenty čeká nejen vědomostní test a výpočet ekonomického příkladu, ale třeba také jízda zručnosti modelem traktoru či oblíbené dojení na čas.

Hned deset soutěží čeká mladé zemědělské talenty na brněnském výstavišti. U příležitosti Národní výstavy hospodářských zvířat se tu totiž uskuteční zemědělská olympiáda, kterou připravuje Zemědělský svaz České republiky ve spolupráci se Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant a dalšími společnostmi.

Studenty čeká nejen vědomostní test a nezáživný výpočet ekonomického příkladu, ale třeba také jízda zručnosti modelem traktoru či oblíbené dojení na čas. Skuteční mistři zvládnou za půl minuty nadojit i litr mléka. A jak si s tímto úkolem poradí šikovné ruce mladých zemědělců?

Přijďte se přesvědčit sami do pavilonu F, kde se v úterý 14. května kolem poledne budou soutěžící střídat na několika stanovištích při několika dalších úkolech.

V expozici Zemědělství žije! budou testovat svoji zdatnost v dojení, na stánku Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.i.i. a Národního centra pro genetické zdroje zvířat zaloví ve vědomostech a poznávání plemen hospodářských zvířat. U prasat je bude čekat odhad hmotnosti čuníka. A na Agronomické fakultě Mendelovy univerzity si vyzkouší odhad hmotnosti semen s porovnáním k objemu. A především mužské osazenstvo zaplesá při disciplíně jízda zručnosti traktorem John Deere od Stromu Praha. K této jízdě však řidičák nepotřebují. Soutěžit se totiž bude v přesnosti a rychlosti jízdy traktorem na dálkové ovládání.

A jak vše dopadne? Která zemědělská škola přiveze nejšikovnější studenty? Přijďte podpořit mladé talenty na Národní výstavu hospodářských zvířat. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční v úterý 14. května v pavilonu F u expozice Zemědělského svazu ve 14:30.

Zdroj: Zemědělský svaz ČR

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše