International Engineering Fair

Translation is not available.

Yamazaki Mazak v Brně slaví 100 let. Představuje Mazacare i iSMART factory

Nejmodernější obráběcí stroje a stroje pro laserové řezání se opět objevily v Brně. Hlavní témata, jež společnost Yamazaki Mazak letos prezentuje v pavilonu P s číslem 122, jsou aplikace MazaCare a iSMART factory. Ke sto letům si společnost mimo jiné nadělila design a slavit jej budou na výstavišti.

Jednou se silných stránek společnosti Mazak je dlouhodobá a kvalitní spolupráce s obchodními partnery. To dokazuje také nový produkt ve formě aplikace MazaCare, která funguje na principu rychlých diagnostik. „Jedná se o další krok směrem k zákazníkovi. MazaCare je zařízení sloužící ke vzdálené diagnostice. Představit si to lze tak, že naši technici mohou zkontrolovat strojní závadu nebo sledovat důležité parametry a data. Na základě toho jsou pak schopni reagovat a pomoct,“ řekl aplikační inženýr David Jůza.

Smooth technology začíná mít prvky umělé inteligence

Revoluční technologie ve světě CNC řízení je pak Smooth Technology. „Velmi zjednodušeně se jedná o to, aby byla práce s CNC co nejjednodušší a vytvoření programu co nejrychlejší. Zákazníci, kteří náš řídící systém znají velmi oceňují rychlost, spolehlivost a jednoduchost tohoto řízení,“ řekla marketingová manažerka Ivana Geistová. Ti zákazníci, kteří nás neznají, jsou velmi vítáni na našem stánku, kde technologii SMOOTH rádi představíme.

Letos Mazak představil novou generaci SMOOTH AI, která má inovovaný hardware i software a navíc disponuje prvky umělé inteligence. Díky ni je například možné vytvořit CNC program přímo z 3D modelu.

Moderní haly jako iSmart factory

Počátkem roku 2017 společnost dokončila iSmart factory v japonské Oguči a následně v červnu 2017 ve výrobním závodě v Singaporu. „Jde o velmi moderní výrobní haly, které plně odpovídají Průmyslu 4.0,“ objasnila Geistová. Závod v britském Worcester letos započal s modernizací a brzy také dosáhne statusu iSmart factory. „Budeme tak našim zákazníkům snadno představit naší vizi přímo v našem vlastním závodě i zde v Evropě,“ dodala Geistová.

100 let s novou vizí

Na počest stoletého výročí od založení firmy bylo v letošním roce v Minokamo slavnostně otevřeno muzeum obráběcích strojů, které bylo snem prezidenta společnosti Terryho Yamamazaki, který zemřel před 8 lety.

U příležitosti oslav 100 letého výročí pak Mazak představil nové motto: „DISCOVER MORE WITH MAZAK". „Toto téma bude nejen ústředním tématem stánku, ale bude se skloňovat v i mnoha podobách. Stánek jsme vybavili dvěma velkoplošnými televizemi, které budou přenášet reálné obrábění, ale budou rovněž sloužit i k prezentaci společnosti,“ řekla k nové transformaci značky Geistová.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše