International Engineering Fair

Translation is not available.

Balicí linka v novém balení

Agentura EQUICom společně s Veletrhy Brno a vybranými partnery připravuje už řadu let návštěvníkům MSV interaktivní doprovodný program. Na půdě veletrhu vždy vyroste na míru sestavená dočasná balicí linka Packaging Live, která návštěvníkům představí balicí, značící technologie a roboty v praxi. Letošní rok nese linka název GABEN Packaging Live, přináší inovace jak v baleném produktu (Kofola), tak nové partnery, a především zcela jiné pojetí – díky spolupráci s designérským studiem TOKA. Projekt je koncipován jako moderovaný doprovodný program s pohodlným zázemím pro byznys jednání v open space kavárně s občerstvením od BWS Bistro.

Ale vraťme se k programu. Čtyřikrát denně se spustí balicí linka, jejímž úkolem bude předvést proces sekundárního balení nealkoholických nápojů.

„Linka začíná pásovým dopravníkem pro dopravu packu plechovek ke kolaborativnímu robotu Fanuc CR7. Robot nabere pack plechovek KOFOLA a umístí jej do krabice, která je umístěna na stole. Ze stolu vezme obsluha krabici a založí do poloautomatické lepičky. Po zalepení se krabice automaticky přesune na dopravník, kde jej druhý robot s tiskovou hlavou od firmy ONDRÁŠEK INK JET SYSTEM potiskne logem partnerů. Na konci tohoto dopravníku odebere zalepenou a potištěnou krabici velký paletizační robot Fanuc M410 a založí na dopravník ovinovačky Rotomatic společnosti Ekobal. Následně po naskladnění poslední vrstvy palety zajede paleta do ovinovačky, kde se spustí její ovin,“ popisuje výrobu Martin Špetl ze společnosti Klimasoft RobotiCS, s.r.o., která koordinuje celý technický průběh projektu a dodává roboty FANUC.

 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše