International Engineering Fair

Translation is not available.

Basque Trade & Investment pomohou při kulatém stolu domluvit správné dodavatele nebo distributory

Agentura BASQUE TRADE & INVESTMENT je součástí rozvojové agentury španělského regionu Baskicko SPRI. Do její gesce spadá například zahraniční obchod, vědecko-technické parky, dotace nebo podpora prostřednictvím venture kapitálu. V Brně u příležitostí Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 budou při doprovodném programu pomáhat firmám nalézt správného dodavatele materiálů, distributora zboží či pomohou v otázkách ohledně strategických partnerstvích. Jejich pomoc můžete vyhledat na stánku 017 v pavilonu V.

Původní agentura se sídlem na severu Pyrenejského poloostrova se rozrostla do sedmnácti zahraničních kanceláří v nejrůznějších zemích světa. Kancelář pro Českou republiku a Slovensko funguje již 17 let. „Zabýváme se vyhledáváním dodavatelů, klientů, distributorů, strategických partnerů a akvizic firem, zaměstnanců, pozemků nebo hal. Jak vidíte naše zaměření je široké. Také zpracováváme oborové studie a zastupujeme strojírenské veletrhy v Bilbau,“ řekl ředitel společnosti pro ČR a SR Tomáš Buchtele.

Na stánku společnosti se mimo jiné mohou zájemci dozvědět s jakými obchodními partnery a v jakém oboru může případná spolupráce vzniknout. „Je toho celá řada od výrobce obráběcích i tvářecích strojů, strojních zařízení, komponentů, softwaru, zařízení pro automatizaci až po partnery zabývajícími se nástroji, formami a materiály,“ dodal Buchtele. Zároveň tam zájemci naleznou zastoupení a expozici konkrétních firem z našeho regionu - AGME, MTC-ITS, INNOVALIA Metrology, INTERMODAL FORWARDING, PICK TO LIGHT SYSTEM a PRODUCTOS SALINAS.

Baskicko jako centrum investic

Region Baskicko je jedním z technologických center Španělska. Vyrábí se zde např. 80 % obráběcích a tvářecích strojů, 65 % výkovků, 50 % odlitků, 40 % oceli, 90 % ušlechtilé oceli, 40 % domácích spotřebičů, 45 % autokomponentů či 40 % průmyslové elektroniky v rámci Španělska. Španělský svaz výrobců obráběcích a tvářecích strojů má sídlo v našem regionu v Bilbau, stejně tak jako nebo španělský svaz hutních podniků nebo Španělská železniční asociace. Samotný region Baskicko je třetím největším výrobcem obráběcích a tvářecích strojů v Evropě. Je i centrem výroby investičních celků, lodního, leteckého a automobilového průmyslu, nanotechnologií a biotechnologií aj. V ČR a SR působí kolem 50 společností s baskickým kapitálem a skoro všechny jsou z oblasti strojírenství.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše