International Engineering Fair

Translation is not available.

CII a EEPC představují Indii a přivedly na MSV 2019 i delegaci na vládní úrovni

Konfederace indického průmyslu (CII) a Rada pro podporu exportu techniky (EEPC) Indie s podporou ministerstva obchodu a průmyslu indické vlády zastřešují oficiální indickou účast hned několika expozicemi na 61. mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně. Indie se veletrhu účastní pěti desítkami vystavovatelů, kteří se zaměřují na široké spektrum produktů a služeb souvisejících se strojírenstvím, průmyslem 4.0, digitální továrnou a dalšími tématy veletrhu.

Cílem této účasti je mimo jiné posílit obchodní a hospodářské vztahy s Českou republikou. Indické expozice lze potkat v pavilonu G2, V, C i v pavilonu F brněnského výstaviště. Česká republika je pro Indii významným trhem ve střední a východní Evropě. Indie ostatně byla „Partnerskou zemí“ na veletrhu MSV Brno již dříve, a to hned při dvou příležitostech – v letech 2012 a 2017.

V rámci oficiální účasti Indie se uskuteční také návštěva delegace na vysoké úrovni od vedoucích představitelů průmyslu a vyšších úředníků indické vlády, kteří se věnují spolupráci s Českou republikou v oblasti výzkumu a vývoje, přenosu technologií a pokročilé výroby atd. V rámci indické účasti na veletrhu proběhne rovněž 6. setkání Indicko-české společné pracovní skupiny v oblasti těžkého inženýrství a pokročilé výroby. Ministerstvo těžkého průmyslu (Department of Heavy Industry – DHI) indické vlády vystavuje také v pavilonu P ve stánku 140 „Central Capital Goods Pavilion“.

Indické velvyslanectví v Praze společně s DHI a Českou obchodní komorou pořádá během veletrhu dne 8. října 2019 indické investiční setkání s cílem diskutovat o nových obchodních a kooperačních příležitostech v Indii.

„Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně vytvořil platformu, která nabízí příležitosti k budování obchodních vazeb v odvětví výroby digitálních technologií, upozorňuje na nové a vznikající trhy pro obchod a investice mezi Indií a Českou republikou,“ říká k oficiální indické účasti ve svém vyjádření pro Veletržní noviny jeden z vedoucích představitelů expozice.

India Pavilion, jak se celá indická účast v Brně nazývá, svedl dohromady přední indické firmy i malé a střední podniky, aby předvedl „Brand India“ a zdůraznil průmyslový růst a obchodní příležitosti v zemi. Celá tato účast aspiruje na vizi budoucnosti vzájemných vztahů stejně jako řada plánovaných B2B setkání a akcí – v České republice, a následně i mimo ni.

Indie: Země příležitostí

V indickém strojírenském sektoru došlo v posledních několika letech k pozoruhodnému růstu, který byl způsoben zvýšenými investicemi do infrastruktury a průmyslové výroby. Strojírenská odvětví, která jsou úzce spojena s odvětvím výroby a infrastruktury hospodářství, má pro indické hospodářství strategický význam. Indický ministerský předseda Narendra Modi zahájil program „Make in India“, který má z Indie na mapě světa učinit „inteligentní výrobní uzel“ a přinést indické ekonomice globální uznání. Očekává se, že se Indie do konce roku 2020 stane pátou největší výrobní ekonomikou na světě. Země se nyní mj. připojuje k exkluzivní skupině 17 zemí, které jsou stálými signatáři WA, elitní mezinárodní dohody o inženýrských studiích a mobilitě inženýrů.

Indie vyváží své strojírenské zboží převážně do USA a Evropy, což představuje více než 60 procent celkového vývozu. O strojírenskou produkci Indie mají zájem zahraniční firmy i investoři hlavně díky její komparativní výhodě, již tvoří nižší výrobní náklady při srovnatelné úrovni technologií a inovací. To pak, spolu s příznivou regulační politikou a růstem ve výrobním sektoru, umožnilo investovat v Indii hned několika zahraničním hráčům. Sektor byl osvobozen od nutnosti licencí a získal možnost 100% přímých zahraničních investic. S cílem podpořit výrobní odvětví vláda snížila i řadu daní. (ibef)

Zdroj: Veletržní noviny (Hospodářské noviny)

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše